Oyunların babası öldü

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 14.10.2011 - 09:44
C programlama dilini geliştiren Dennis Ritchie yaşamını kaybetti.
Oyunların nasıl geliştirildiği belki birçoğunuz için muamma olabilir. Ancak genel olarak oyunlarda programlama dilleri kullanılır. Perl, C, C++, C#, Java gibi birçok programlama dili bulunmaktadır. Bunlardan oyunlarda en çok kullanılanı ise C programlama dilidir.

Oyunların babası öldü
İşte bu programlama dilini geliştiren Dennis Ritchie, 12 Ekim'de hayatını kaybetti. 70 yaşında vefat eden Ritchie, özellikle C programlama dilini icat etmesi ve Ken Thompson'la UNIX'i geliştirmesiyle ünlü bir bilgisayar bilimcisiydi. 1998'de ABD'de Ulusal Teknoloji Madalyasıyla ödüllendirilen Ritchie'nin ölümünü, Google'dan Rob Pike duyurdu.

Merlin'in Kazanı olarak teknoloji ve oyun dünyasının gelişiminde önemli bir yeri olan Dennis Ritchie'yi saygıyla anıyoruz.
Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 17:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyunların babası öldü

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×