Pandemonium

Sinan Azizoglu
Sinan Azizoglu 3.06.2010 - 12:31
PC ve PS'den hatırladığımız Pandemonium N-Gage'de karşımızda
PC ve PS'den hatırladığımız Pandemonium bu sefer N-Gage oyun konsolunda karşımızda, hem de bomba gibi! Pandemonium, N-Gage'de en az diğer platformlarda olduğu kadar iddialı ve bu iddiası gerçekten boş değil.

Bir aksiyon/platform oyunu olan Pandemonium'da yine eski dostlarımız; büyücü Nikki ve Fargus'u kontrol ederek altınları topluyoruz. Her iki karakterimizin kendine has özellikleri var. Şimdi bu özelliklere bakalım; Nikki bir akrobat olduğu için Fargus'a oranla daha yükseğe zıplama olanağına sahip, bu da sürekli bir yerlerden zıplayıp taklalar attığımız oyunda bize hem yarar sağlıyor hem de oyundan aldığımız zevki iki katına çıkarıyor. Fargus ise düşmanlarımızı, attığı parendelerle toz-duman ediyor. Yani iki karakterimiz karşılaştırırsak Nikki hareket açısından, Fargus ise düşmanlarımızla mücadelerimizde bize en iyi yararı sağlıyor. Oyun bize bölüm aralarında karakter değiştirme olanağı sağlıyor böylece her iki karaterimizi yerine göre en iyi şekilde kullanabiliyoruz.

Oyun, 3'ü Level Boss olmak üzere 11 Level'dan oluşuyor. Her bölüm de kendi içinde bir çok Checkpoint'den oluşuyor.

Biraz da düşmanlarımızdan bahsedelim. Tam 9 çeşit yaratık sizi bekliyor. Bunların arasında uçan, zırhlı ve çok hızlı hareket eden canavarlar var ve bazıları yolunuza devam etmeniz için gerekli anahtarları taşıyorlar. Yani oyuna devam etmeniz için bu dişli yaratıklarla uğraşmanız gerekecek. Düşmanları öldürmek için üzerlerinde bir ya da birkaç kez zıplamanız, Fargus karakteriyle oynuyorsanız o meşhur parendenizi atmanız veya yolunuzda bulduğunuz ateşinizi kullanmanız yeterli.

İki çeşit ateşimiz var; "The Fireball" ve "The Freeze Ray". Fireball düşmanımızı direk yere seriyor, Freeze Ray ise düşmanımızı donduruyor, herhangi bir temasımızda yok ediyor.

Pandemonium'un bölüm tasarımları çok iyi. Sürekli oradan oraya zıplıyoruz, biryerlere tırmanıyoruz, biryerlerden kayıyoruz. Ayrıca bölümlerin arka planları da görsel açıdan çok güzel ve oynadığımız bölümlere göre değişiyor. Kimi zaman bir orman manzarası, kimi zamansa nefis bir dağ manzarası izliyoruz.

Oyunun grafikleri bir harika. Tamamı 3D olan oyunda sürekli hareket etmemize ve değişik mekanlarda oynamamıza rağmen bir-iki yer dışında yavaşlama olmuyor.Oyunun renkli grafikleri gerçekten göz dolduruyor.

Oyunu " kolay, orta, zor ve kabus" olmak üzere 4 zorluk seviyesinde oynayabiliyoruz. Oyunun zorluğunu bize verilen can hakkı belirliyor.İnanın, normal zorluk seviyesi bile oyuncuyu bayağı zorluyor.

Pandemonium'u Bluetooth aracılığıyla yanınızdaki arkadaşlarınızla ya da N-Gage Arena'da dünyanın herhangi bir yerindeki oyuncularla oynayabilirsiniz.

Sonuç olarak; Pandemonium eğer N-Gage oyun konsolunuz varsa kesinlikle alınıp oynanması gereken bir oyun. Oyunun iki olumsuz yanı; tam bir pil canavarı olması veuzun bir süre oyuncuyu tutsak ederek zamanını çalması.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 22:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Pandemonium

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×