Parachute Ninja

Parachute Ninja

Mahmut Saral
Mahmut Saral 1.07.2010 - 15:53
Ailesini kaybetmek, onu ninja olmaya itti
Platformlar iOS
Parachute Ninja
  • Çoklu Oyuncu: Yok
Merlin Puanı 82
Artılar Başarılı kontroller, zevkli oynanış
Eksiler Tek bir müziğin olması sıkıyor
Çok uzun yıllar önce Conan, ailesinin öldürülmesi ve köyünün yakılması sonucunda tamamen yalnız kalmıştı. Henüz çocukken köle olmaya zorlanan kahramanımız, sonraki yıllarda kazandığı özgürlüğünü intikam yolunda harcamak istemiş ve efsane olmuştu...

Şimdi size bahsedeceğimiz hikâye, Conan kadar derin değil. Aslında karakterimizin de çok güçlü ve karizmatik olduğu söylenemez. Fakat onu ön plana çıkaran özellikleri, hırsı ve çevik bir yapıya sahip olması. Arada yıllar olmasına rağmen Conan ile aynı kaderi paylaşan minik kahraman adayımız, intikam için yemin ediyor ve bu zorlu yolda hem düşmanlarını bir bir haklıyor, hem de yeni şeyler keşfediyor.

Parachute Ninja, iPhone'un devrimsel kontrol sistemini mükemmel şekilde kullanarak eşşiz bir oyun deneyimi sunuyor. Karakterimizi ipler ve bazı platformlar üzerinde hareket ettirerek altın toplamaya ve sonuçta da bitiş noktasına ulaşmaya çalışıyoruz. Tuzaklarla dolu yollar, engebeli dağlar, keskin uçurumlar ve daha fazlası bizi bekliyor.Oynanıştan kısaca söz edelim. Diyelim ki ipin üzerindeyiz. İpin üzerine basılı tutarak aşağıya doğru gerip bırakırsak, kahramanımız da zıplıyor. Ne kadar fazla gerer ve ne yöne doğru yaparsak, o yöne doğru yüksek veya alçak atlayışlar gerçekleştirebiliyoruz. Havada olduğumuz esnada ekrana basılı tutarsak ise, ninjamız paraşüt açıyor ve bu sırada devreye iPhone'un hareket algılayıcı teknolojisi giriyor. Cihazı sağa - sola sallayarak yönümüzü belirleyebiliyoruz. Bazı düşmanlarımız da var. Üzerlerine Mario gibi zıplamak yeterli oluyorken, gonglara geldiğimizde de oyunu kaydedebiliyoruz.

Yapımın grafikleri çok şirin. Arada gelen videolar detaylı değil, ama yine de güzel. Müzik konusunda ise, şikayetim var. Çünkü oyun boyunca çalan müzik hiç değişmiyor ve bu da bir süre sonra baygınlık derecesine ulaşabiliyor. Sonuca gelirsek, intikamı için bu küçük, ama yürekli ninjaya yardım edin. Bazen siniriniz bozulabilir, ama inanın çok eğleneceksiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2020 22:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×