1/4

Paradise

Erdem Maşlak
Erdem Maşlak 3.06.2010 - 12:31
Syberia'dan Benoît Sokal ve ekibi yeni bir adventure oyunu üzerinde çalışıyorlar. Merlin'in Kazanı ile TrGamer'da bu ortak röportajda buluştular.

Adventure oyunlarını ve adventure oyunu oynamayı seven, hatta sevmekten öte hayatının bir parçası olarak onları gören herhangi birisi için bir adventure oyunu oynamaktan daha güzel bir şey varsa, o da muhakkak iki tane adventure oyunu oynamaktır. Hayal edilebilecek daha iyi bir ihtimal de, tahmin ediyorum ki, elleri havaya kaldırarak eski Lucas oyunları kadar iyilerin yeniden günümüzde de var olmasını dilemekten başka şey değildir bizce. Aslına bakarsanız günümüz standartlarının da yavaş yavaş ona yönelmeye başlayacağına dair umutlarımız yeşeriyor. Nitekim yeni kurulan firmalar ile birlikte önümüzdeki günlerde karşımıza çıkacak olan oyunlar baz alınacak olursa, epey kaliteli ve geçmişin güçlü oyunlarının benzerleri yine bizlerle olacak. Bu güzel gelişmeler de pek tabi ki adventure meraklılarının işine yarayacak olsa gerek. Zira eski güzel oyunları yâd etmek her ne kadar bizlere mutluluk verse de, artık yeni soluklar arıyoruz.

Benoit Sokal ise günümüzün belki de yaratıcı en güçlü çizerlerinden. Onun çizimleri sonucunda muhteşem Syberia dünyasını bilgisayarlarımıza konuk ettik. Sonucunda karşılaştıklarımız da onun hayal gücü sonucunda oluşan inanılmaz doğa manzaraları ve güzel bir hikâyeydi. Sırada, bambaşka bir firma ile gelecekteki planları yer alıyor.

Paradise

Tıpkı kendi gibi Microids’den ayrılan başarılı arkadaşları ile kurduğu White Birds Productions şirketi yeni ufuklarına pupa yelken ilerliyor. İlk meyvelerini ise Lost Paradise adlı bir adventure oyunu ile vermeye hazırlanıyorlar. Adventure oyunculuğu için muhteşem bir görünüm niteliğindeki bu oyun sayesinde Benoit Sokal’ın o inanılmaz yaratıcılığının parmaklarındaki kalemden dökülenler ile birlikte bambaşka bir dünyayı daha kendimize mesken edineceğiz. Kendisinin önceki oyunlarını dikkate alırsak Benoit Sokal’ın işte bu yeni oyununda da çok eğlenceli bir senaryo yine bizlerle beraber olacak. Muhteşem grafikler ise tabi ki bunun sadece bir yan etkisi olarak ortaya çıkacak. E, haliyle bu gelişmeye kayıtsız kalamazdık ve Merlin’in Kazanı ile TrGamer’ı buluşturacak olan bir röportaj ile Benoit Sokal’ı sizlere sunmayı düşündük.

Dilerseniz fazla vakit harcamadan kendileri ile yeni oyunları Lost Paradise hakkında gerçekleştirdiğimiz röportaja geçelim. Röportajı TR Gamer’dan Hüseyin Karaca ile beraber yaptık. Sorularımızı ise White Birds Production’dan Michel Bams ve Benoit Sokal cevapladı. Kendilerine gösterdikleri ilgi ve bize ayırdıkları zaman için teşekkür eder, Microids ile ilgili sorularımızı yanıtsız bıraktıları için teessüflerimizi bildiririz :)

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×