1/12

Paradise

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Nereden geldim, neredeyim, kimim ve nereye gidiyorum?
Önemli not: Oyunda gerçekten çok hata ve sorun var. Bu açıdan, muhakkak sürekli, sık kaydedin. Merak etmeyin, kayıt dosyaları ufacık. Ayrıca kısıtlama yok. Bir bölümde takıldınız, çözümde okuduğunuz şey gerçekleşmiyor mu? Bir ya da birkaç kayıt öncesine gidin, aynı yerleri tekrar oynayın. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Ben tam çözümü hazırlarken, Ubisoft oyuna güncelleme yayınlanacağını bildiriyordu. Muhtemelen siz okurken de çıkmış olur. Tavsiyem öncelikle onu kurmanızdır. Güncelleme yapmadan önce de yedek almayı unutmayın veya en rahatı olarak önce güncelleyin, sonra oynayın.

Bir video ile başlıyoruz oyuna. Kral kızını bekliyor görevini devretmek için. O sırada havalimanını ele geçiren asilerden pikeyle kaçan bir uçak görüyoruz. Sonunda vurulup düşüyor ve kontrol bize geçiyor.

Bölüm 1:

İran, Arabistan, Hindistan tarzı döşeli bir odada ayılıyoruz. Ne olduğumuz, kim olduğumuz konusunda hiç fikrimiz yok. Ekranın alt tarafına doğru ilerleyin, masanın üzerindeki zarfa bakın. İmleç değişecek. Mektubu okuyun. Madargane hastanesinde bulunduğunuzu, bir ekibin gelip kaza yapan uçaktaki kadını buraya getirdiği anlatılıyor. Psikolojik tedavinin ardından hatun bulunduğumuz yere getirilmiş ve özelliği olarak da göğsünde bir yara izi belirtilmiş. Camdan bakın ve Aicha ile tanışın. Bizim eşyalarımızın karıştırıcısı olur kendisi. Bize faydası, bulduğu ve karıştırdığı çantanın sahibinin Ann Smith olduğunu söylemesi.

Şimdi çantanıza bakın (farenizin sağ tuşu), büyüteci seçin, defterinizi inceleyin. Gerçekten çok farklı yaratıklarla karşılaşmak olası. Çantanızdan çıkın ve tekrar bir üst ekrana geçip kapıyı açın. Geldiğiniz odada tam karşınızda duran dolaba bakın. Alt rafta ortadaki yağ ile hemen onun sağında bulacağınız çakmağı alın. İlk odaya dönün, yanınızdaki boyun bağını (eşarp) Aicha'ya verip tüm seçeneklerle konuşun. Sonunda size hareme giriş anahtarını verecek. Dışarı çıkın ve hemen üstünüzde göreceğiniz kapıya ilerleyin. Hemen sağınızda bir lamba göreceksiniz. Önce yağı kullanın, ardından da çakmakla ışığı yakın. Aicha'nın verdiği anahtarla kapıyı açıp ilerleyin.

Yolu takip edin. Köşeyi döndükten sonra sağa devam edin, merdivenlerden inin. Havuz başına geldiğinizde, Madame Souafi ile karşılaşacaksınız. Bütün şıklarla konuşun. Hemen her konuda bilgisi olduğunu göreceksiniz. Şimdi onun arkasından başlayarak, ufak ufak tüm odaları gezin. Tam arkasına geçtiğinizde, bir şahin kafası büstü göreceksiniz. Sağında kolunu indirebildiğiniz ama çalışmayan bir aletin olduğu oda var. Solunda ise kocaman bir makine bulacaksınız. Makinenin tam ağzında bir bez parçası var. Onu alın. Buradan çıkıp tam sola giderseniz, ufak bir tel kulübe gibi yapıya geleceksiniz. İçinde birkaç tane bayan resmi var, o kadar. Tekrar sola gidin (şu anki ekrandan çıkmadan) ve imlecin değiştiğini görün. Baktığınız zaman, iki tane çuvalın asılı durduğunu göreceksiniz. Buradan çıkıp sola devam ederseniz, bir dev gibi kuş kafesi ile karşılaşacaksınız. Şimdi, havuzun oraya geri dönün. Geldiğiniz yönün tam tersine doğru, havuzun arkasına ilerleyin. En arkadaki kapıdan çıkın. Fıskiyeli bir odaya geleceksiniz. Soldaki aralıktan geçin ve bahçeye çıkın. Hemen sağdaki bankın altından sopayı alın. Şimdi sola doğru devam edip bahçıvanımız Mustapha ile konuşun. Verdiği bilgilerden sonra, sola devam edin ve ekranın sonuna geldiğinizde de yukarıya doğru ilerleyin. Yerde bir su birikintisi olan ekrana geldiğinizde, bir kere daha ilerleyip bir sopa daha bulun. Sopayı bulduğunuz ekranda, yukarı gitmeden önce sağa devam edin ve kafese gelin. İçerideki leopara bakarken Aicha gelecek ve vahşi hayvandan sakınmanız gerektiğini bağıracak. Şimdi yukarı devam edin ve prensin favorisi ile konuşun. Muhabbetiniz bittikten sonra tekrar yukarıya (sola doğru) devam edin ve küçük binaya girin. İçeride soldaki masada bir tarif kitabı var. Onu inceleyin ve sağdaki masadaki alete yaklaşın. Altın rengi şişeyi alın ve hemen arkasındaki masadaki aleti de inceleyin. Şimdi giriş merdiveninin tam arkasındaki yere çıkın ve teleskopa benzer aleti kullanın. Bir ağaçta asılı meyveyi görün ve buradan çıkın. Tekrar prensin favorisine gidin ve tüm şıklarla konuşun. Konuşma bitince, kalkıp kafesin olduğu yere gidecek. Ardından havuza geri dönün ve merdivenlerin orada Aicha ile konuşun. Ona prensin favorisi olma isteğinizden ve ancak öyle buradan çıkabileceğiniz düşüncesinden bahsedince işine geri dönecek. Bahçeye geri dönün ve tam tepeden gördüğünüz ekranda sağdaki aralığa girin. Üçüncü kez bir sopa alacaksınız. Bu sopaların üçünü de birbiriyle kullanın. Sonra tekrar en sona, bahçıvanın olduğu ekrana gidin ve yukarı ilerleyin. Bu uzun sopayı ağaçla kullanın. İki parça meyve düşürecek, onları alın. Şimdi tekrar Aicha'ya dönün ve tüm şıklarla konuşun. Prens ile ilgili konuşmaya başlayınca, favorinin hep aynı siyah elbiseyi giydiğini ve onu alarak büyük adım atacağımızı fark ediyoruz ama bir sorun var ki bu giysi prensin favorisinin odasında ve bir sandıkta duruyor. Hem odası, hem de sandık kilitli. Kilitlerin şifresini de favori bayan ve Souafi biliyor sadece.