PC için PS5 DualSense Desteği Geliyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 22.11.2020 - 00:03
Daha önce PS4'ün DualShock'unu PC'ye bağlamak için kullandığımız DS4Windows güncelleme geliyor. Artık Windows'ta PS5'in DualSense kontrolcüsü kullanılabilecek.

PC oyuncularından son günlerde çok fazla DualSense'in PC desteği ile ilgili sorular aldık. Bunun üzerine yaptığımız araştırmada, daha önce DualShock 4'ü bilgisayarımıza bağlamak için kullandığımız DS4Windows yazılımına güncellemenin yolda olduğunu öğrendik. Playstation 5 kumandası için hazırlanan güncelleme ile DualSense'leri yakında bilgisayarda da kullanabilmeye başlayacağız. Bu sayede PC için PS5 DualSense Desteği de gelmiş oluyor.


PC için PS5 DualSense Desteği Geliyor

PC'de DualSense Kullanabilmek Mümkün Olacak

Geçtiğimiz günlerde Valve tarafından DualSense desteği getirilmişti. Ancak daha önceden de başarılı bir şekilde Playstation kontrolcüsünü bilgisayarımıza bağlamaya yardımdı olan DS4Windows yazılımına olan güvenimizin daha çok olduğunu belirtmemizde fayda var. Zira sadece Steam tarafından belirlenmiş oyunlara değil de tüm oyunlara destek vermesi bile tercih sebebi olabilecek bir durum. Şimdilik, light pad ve sarsma desteği yalnızca USB üzerinden kullanılabilir durumda. Gelecekteki bir güncelleme, DS4Windows için Bluetooth desteği eklenecektir. Aşağıdaki videodan yazılımın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

PC'de DualSense Nasıl Kullanılır?

Teknik olarak eklenmesi mümkün olmayan özellikler de bulunuyor. Haptik Geri Bildirim ve Uyarlanabilir Tetikleyiciler. Bunların PC'de olması pek mümkün değil, zira oyun içinde programlanması gereken özellikler. Sony'nin desteği olmadan da bu gerçekleşmeyebilir.

Beta aşamasında olan yazılımı Github üzerinden indirebiliyorsunuz.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 07:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2021 09:38
ds4 mevzusundan gireyim ds4 ve dual sense hem kablolu hem kablosuz gayet iyi çalışmakta haptic feedback ve adaptive trigger çalışmıyor ancak steam de kablolu bağlantıyla metro exodus da adaptive trigger çalışmakta.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2021 17:03
Kolu aldım ds4 ü kurdum forzaya giriş yaptım oyun kafayı yedi, bi klavyeye bi kola geçiyor, titreşim saçma sapan çalışıyor, üstüne üçgen x kare daire gibi tuşlarımı da algılamıyor, ilerde ps4 kolu gibi usb ye taktığın anda tüm oyunlarda çalışacak duruma gelecek mi emin değilim, duyurusu yapıldı mı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2020 13:10
Daha önce den bilgisayarım da dualshock 4 kullanıyordum playstationu satınca mecbur kol da gitti ondan sonra hangi kolu aldıysam alayım memnun olamadım. Bende gittim türkcell den taksit ile satın aldım ürün henüz elime ulaşmadı umarım bu kolu da pc de sorunsuz kullana bilirim.
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2020 17:04
hocam ürün geldi mi ve bilgisayarda sıkıntısız çalışıyor mu? ben de satın almayı düşünüyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 06:44
Süper yani ps5'in en büyük artısı da özel olmaktan çıkıyor nice nice.
Naru61
Naru61 23.11.2020 09:48
Lakin Ps5 özel titreşimi vermeyecek diyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2020 04:12
Çoğu uygulama xbox layout'uyla geliyor. Üzücü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
PC için PS5 DualSense Desteği Geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×