PC ölmüş mü dediniz? Peh!

PC ölmüş mü dediniz? Peh!

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 15.07.2013 - 00:58
Araştırmalar aksini gösteriyor!
Oyun sektörünün en kıdemli kuruluşlarından Entertainment Software Association, ya da daha sık kullanılan kısatlmasıyla ESA Amerikan oyuncularının oyun oynama alışkanlıklarını bir anketle ölçtü. Konsol, PC, akıllı telefon, el konsolu veya kablosuz cihaz sahibi evlerde en çok hangisinde oyun oynandığını soran ESA'in aldığı sonuçlar zaten ölüp gömülmüş olan "PC oyunculuğu ölüyor" klişesinin üzerine son toprağı attı. Ankete katılanların %68'i konsollarda oynadıklarını dile getirmişler ki Amerikan oyun kültüründe bu gayet normal. Fakat PC ölüyor klişesini sonlandıran bir sonraki rakam. PC'de oyun oynadığını söyleyenlerin oranı %63 ve bu rakam akıllı telefonları da, el konsollarını da, kablosuz cihazları da geçiyor. Yani Amerika gibi konsol-akıllı telefon bazlı bir kültürde bile PC bu rakamdaysa açık ve net konuşalım: Artık kimsenin "PC oyunculuğu ölüyor" deme hakkı yok!

PC ölmüş mü dediniz? Peh!
Yorumlar 79
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2020 15:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×