1/5

PC'cilerin ihtiyaç duyduğu 5 şey

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Oyun canavarı olmanız için doğru şartlar nelerdir?
Konsolların bir hayli yaygınlaşmasıyla beraber PC oyunculuğunun zayıfladığından dem vurulur oldu. Halbuki işin aslı öyle değil. Doğru şartlar oluştuğunda, PC’de oyun oynamanın keyfi yadsınamaz derecede büyük. İnce eleyip sık dokuyarak sizler için bir liste hazırladık. Eğer aşağıda okuyacaklarınızdan biri bile eksik ise, oyun keyfinize farkında olmadan ket vuruyorsunuz demektir.

MADDE 1: Performans

Biri karşınıza çıkıp da, “Konsollarda sabit olup, bilgisayarlarda bir türlü stabil olmayan şey nedir?” diye sorarsa, yanıtı “Performans”dır. Zira konsolların güncellenemeyen yapısı nedeniyle, makine bir defa üretilir ve oyunlar onun yeteneklerine göre dizayn edilir. Halbuki PC öyle mi? Siz bu yazıyı okurken, birileri yeni ekran kartları geliştirmek için bilgisayarlarla dolu tesislerinde ter akıtıyor. Bunun anlamı şu: Bilgisayar sistemleri asla yerinde durmaz! Yeni RAM’ler, işlemciler, anakartlar ve daha birçok bileşen, her geçen gün marketlerde kendilerine yer buluyor... Dolayısıyla oyun yapımcılarının sınırları çok geniş. Hal böyle olunca, Crysis’ler, GTA IV’ler geliştirilip, en yeni sistemlerin bile canına okunuyor. Bir hevesle kurduğunuz oyun ya sistem yeterli gelmediği için çalışmıyor ya da çalışsa bile sıklıkla tekliyor, kullanıcıyı canından bezdiriyor. Demek ki PC oyuncusuna ne gerekiyor? Elbetteki performans! Maalesef size kötü bir haberimiz var. Zira yüksek performans, cüzdanınızın şişkinliğiyle tamamen doğru orantılı.

PC'cilerin ihtiyaç duyduğu 5 şey
"Oyunların yüksek sistem ihtiyaçlarını karşılamak için PC'nizin bir hayli hızlı olması gerek. "

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×