PewDiePie Firewatch ile davalık oldu

PewDiePie Firewatch ile davalık oldu

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 11.09.2017 - 13:32
Campo Santo PewDiePie'a karşı.

Oyun geliştiricisi Sean Vanaman Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, indie oyunu Firewatch'ın stüdyosu Campo Santo'nun Felix "PewDiePie" Kjellberg'e dava açılması için hazırlıklar yaptığını açıkladı. PewDiePie'ın dün yaptığı PUBG yayınında kullandığı ırkçı kelimeler yüzünden tepki çekmesi üzerine böyle bir yola danışan Campo Santo, PewDiePie'ın YouTube kanalında bulunan Firewatch videolarını kaldırıp, gelecekte de stüdyonun oyunlarını kanalına eklemesini istemiyor.

Vanaman'ın bu tepkisi, PewDiePie'ın dün gerçekleştirdiği PUBG yayınında bir oyuncuyu öldürürken kullandığı, Siyahi insanlar için kullanılan "N**ga" kelimesini kullanmasını ve "What a fucking N*gg*r" cümlesini kurmasına dayanıyor. Çoğu takipçisinin ve oyun geliştiricilerinin tepkisini alan yayıncı. Herhangi bir açıklamada bulunmadı.

PewDiePie için Firewatch yok.

PewDiePie için "çocuk" diyen Vanaman, "Bu çocuğun bizim emek verip yaptığımız bir oyundan, bu şekilde para kazanması artık zoruma gidiyor." açıklamasında bulundu. Firewatch videosu 5.7 milyon izlenen PewDiePie ise videoları çoktan kaldırdı. Bakalım PewDiePie'ın bir sonraki YouTube videosunda bu konu hakkında bir açıklama gelecek mi?

Yayıncıları çok sevdiğini belirten Vanaman, gün içerisinde birden çok yayını takip ettiğini, hatta 3000 Firewatch kodunu yayıncılara dağıttıklarını da söyledi.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 03:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 15:48
Sanki süper bir oyun yapmışta konuşuyor.Sadece görselliği iyiydi ve oyunun finali benim için gerçekten hayal kırıklığı oldu.
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 11:07
konunun yanlış yerindesin bebitom.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 04:27
Geçen gün yazdım, oyunlar ile alakalı video yayınlayanların başı derde girecek, hatta en popülerlerinden hapis cezası alanlar olacak diye ve yine geçenlerde, oyunları satın almayın, takipçi satın alın, bir kaç yayın yapın, yayıncı şirketler oyun anahtarlarını size ücretsiz verecekler diye yazdım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 19:01
Millet tam bir retarded valla şu yorumlara baktıkça üzülüyorum en iyi en saf youtuber a bile ne demişler bu adam youtube u kaldırdı ayağa ayrıca bu adam her tepki videosunda bu değişik firmalar sayesinde daha da fazla kazanıyor ayrıca firmanın yaptığı tamamen çıkarcılık az gözünüzü açın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 15:54
bu saçma oyun video larını yayınlarını en güzel yolu süre sınırlaması getirmek mesela 5dk üzeri video lar oyun telif ile 5 gün gibi kısa süre yayında kalsın sadece. bunu gibi saçma sapan yayın yapan larda piyasadan silinir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 13:42
Bu "youtuber"ların azalarak bitmesi temennisiyle.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×