PewDiePie, ırkçılık konusunda yine pot kırdı

PewDiePie, ırkçılık konusunda yine pot kırdı

Furkan Güler
Furkan Güler 11.09.2017 - 09:50
Başarılı YouTuber'ın başı bu kez belaya girebilir.
YouTube'un en çok takip edilen içerik üreticisi PewDiePie, yaptığı canlı yayında yine pot kırdı. Daha öncesinde bir videoda ırkçılık söylemi yapan PewDiePie, o olaydan sonra Disney ile olan anlaşmasını kaybetmişti. Şimdi ise canlı yayında "Nigga" kelimesini söyleyen başarılı YouTuber, bu konularda hassas olan insanların eleştirisini topladı. Oyunlar üzerine içerik üreten Felix Kjellberg, eski videosunda Nazi'lerin, Yahudilere yaptığı zulüm ile dalga geçmişti. Şahsen Felix'in Nazi'li olan videosunu ben de ırkçı bulunuyorum. Ancak oynadığı oyunun üzerinde oluşturduğu heyecanı göz önünde bulundurursak, Nigga kelimesini pek fazla ırkçı bulmadım.

Hali hazırda ana akım medyada bolca kullanılan kelimenin, gerçekten siyahi insanları kötülemek amacıyla kullanıldığını düşünmüyorum. Diğer bir yandan PewDiePie'ın tüm dünyaya hitap ettiğini düşünürsek, kamera karşısında içinden geldiği gibi davranması sizce de daha iyi değil mi?

PewDiePie, canlı yayında Nigga dedi.


İlk pot kırdığında Disney'in sırt çevirdiği PewDiePie'a ile bu kez bakalım birlikte iş yapmayı sonlandıracak? Peki siz PewDiePie'ın gerçekten ırkçı olduğunu düşünüyor musunuz?
Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 12:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cemlat
Cemlat 11.09.2017 10:55
Milletin uğraştığı şeylere bak. Filmler içinde yeteri kadar siyah oyuncu yoktu diye eleştiriliyor, diziler kadınların asıl gücü yansıtılmıyo diye eleştiriliyor, herkes bi yerden gücenecek bir şey bulmaya çalışıyor. Bunlar hep işsizlik ve can sıkıntısı.
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2017 00:36
Hayır birde piyasada böyle insanlardan tonlarca var ve bu insanların sözü resmen altın olarak kabul edilip yapımcılar bunların tepkisini çekmemek içinse bin takla atıyorlar.
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 14:16
Çağımızın hastalığı olma yolunda hızla ilerliyor aşırı hassas olmak. Herkes her şeyden alınır olmaya başladı. Politik doğruculuk almış başını gidiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.09.2017 13:26
Bu herif ırkçı hem de özel olarak yetiştirilmiş bir ırkçı. Bunu izleyen afrika kökenliler veya asyalılar, nasıl bir yanlış yaptıklarının farkında bile değiller. Irkçılık hastalıktır. Herkes bir, herkes eşit. Dünya üzerinde yaşayan hiç kimse sizden üstün değil. Değil başkan, kral, tillahı olsa değil.
MK Okuru
MK Okuru 15.09.2017 00:31
Keşke dediğin gibi işlese dünya ama şu bir gerçek para = güç
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 18:13
Irkçı olmayanlar iğrenç
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 16:04
bencede sıkıntı yok, hatta videoda kurduğu bütün cümlelerin başına furkan güler ekleyip başlasa, tamamen içinden gelmiş gibi davranır. sencede öyle değilmi.....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 15:53
Usta bu nigga muhabbeti zaten önceki nazi videosunu açıklarken de vardı hatta siyahi bir genç pewdiepie'ın 'Young-Nigga' diye videolarında bağırmasını ırkçı bulmadığını hatta hoşuna gittiğini belirtmişti
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×