Phil Spencer, bulut tabanlı konsollar hakkında açıklamada bulundu

Phil Spencer, bulut tabanlı konsollar hakkında açıklamada bulundu

Furkan Güler
Furkan Güler 15.08.2019 - 13:06
Bulut teknolojisi çok hızlı geliyor!

Xbox markasının başına geçtikten sonra Xbox One'ı kötü gidişatını durduran ve güzel işlere imza atan Phil Spencer, yeni açıklamalarda bulundu. Hardcore oyunculara yönelik atılımlarıyla oyunculara umut veren Spencer, bu kez bulut tabanlı konsollar hakkında konuştu. Bulut tabanlı konsolların gelecekte büyük bir yeri olacağına inanan Spencer, yine de ilk aşamada bulutun eski tarz konsolların yerini alamayacağına inanıyor. xCloud teknolojisiyle bulut teknolojisine yatırımlarına devam eden Microsoft, geçtiğimiz aylarda Sony ile partner olduğunu açıklamıştı. Google Stadia'nın oyun dünyasına hızlı bir şekilde girmesi, diğer firmaları tedirgin etmiş olacak ki, Sony ve Microsoft genel olarak bulut teknolojisine yatırımlarını arttırdı.

Phil Spencer, bulut tabanlı konsollar hakkında açıklamada bulundu

Ancak oyun dünyasının bel kemiği firmalarından bir tanesi olan Nintendo'nun hala bu teknolojiye karşı sessiz kalması, oyuncuları tedirgin ediyor. Yıllar içerisinde endüstrinin ilerlemesinde azımsanmayacak bir rolü bulunan Nintendo'nun bulut teknolojisine ne zaman giriş yapacağını merak ediyoruz. Konsol sistemlerinde hala eski tarza dayalı alışkanlıklarına devam eden Nintendo, umarız bulut teknolojisine vakti zamanında yatırım yapabilir.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 12:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.08.2019 11:08
bu internetle bizde bi 15 yıl sonra anca olur))))
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2019 13:33
Bulut tabanlı konsollar sadece internet sorunu olmayan ülkelerde satar , türkiyenin çoğunluğu halen telefon hattından adsl veya vdsl gibi eski internet teknolojilerini kullanıyor her an internet kopması yaşanması içten bile değil , oyunun ortasında internet koptu denilecekse para veren çok az olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.08.2019 14:29
Rahat olsuun. biz bu kalitesiz internet ile siz konsol çıkartmaktan vazgeçene kadar müşteriniziz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×