Pikachu'nun ait olduğu Pokemon türü aslında çok farklıymış

Pikachu'nun ait olduğu Pokemon türü aslında çok farklıymış

Furkan Güler
Furkan Güler 3.05.2018 - 15:20
Pikachu'nun ait olduğu hayvan türü, Pokemon hayranlarını şaşırttı.

Video oyunlar arasında özel yeri bulunan Pokemon serisi, şu anda dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Kendine has bir RYO yapısı bulunan Pokemon, her ne kadar özellikle Nintendo'nun el konsolları için ayrı bir yerde olsa da, Nintendo Switch'e geliştirilen yeni nesil Pokemon oyunu oyuncuları daha fazla heyecanlandırıyor. Ancak serinin ve Japonya'nın maskotlarından Pikachu hakkında ortaya ilgi çekici bir gerçek çıktı. Pikachu ve onlarca tanınmış Pokemon'nun çizeri Atsuko Nishida, Pokemon'un bazı oyunlarında Pikachu'yu sincapları temel alarak tasarladığını açıkladı.

Pikachu'nun türü aslında fare değil, sincapmış

Daha öncesinde ise Nintendo, Pikachu'yu devamlı olarak fare olarak tasarladığını belirtiyordu. Eğer Pokemon serisi ile alakanız yoksa, bu bilgi sizin ilginizi çekmeyebilir fakat Pokemon hayranları bu bilgi karşısında oldukça şaşırdılar. Sincapları daha tatlı bulduğunu söyleyen Atsuko Nishida, hep bir sincap beslemek istediğini söyledi. Ayrıca çoğu oyunda Pokemon'ların türünü belirten Pokedex'lerde, Pikachu için sincap yerine fare yazdığını da belirtelim. Yeni Pokemon oyunlarında muhtemelen Pikachu bundan sonra sincap olarak belirtilecektir.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 23:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.05.2018 18:09
İyide zaten haberde yazmışınız bazı oyunlarında sincaptan tasarlamış. Çoğunda fareden diye. :))
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×