1/9

Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Çatlak korsanın tüm gizleri
Not: Bu oyun kesinlikle konsol ve Gamepad için yaratılmış. Klavyede ısrar ederseniz PC oyuncuları olarak çok zorlanacaksınız. Bir de oyun belli belirsiz çökebilir, o yüzden “iki bölüm geçeyim de kaydedeyim” demeyin, her bölümden sonra muhakkak kayıt alın.

Bölüm 1

Oyuna başladığımız bölüm, ilk bölümdür. Hemen üstünüzdeki sandıktan altınları alın. Altınlar yardımıyla oyundaki güncellemelerimizi satın aldığımız için, nerede sandık görürseniz yapışın. En ufak para bile işinize yarayacağı için, almadan geçmeyin.
Başladığınız noktadan ilerleyip köprüden geçin, ilk düşmanlarınızla karşılaşın. Oyunda farklı vuruş stilleri olsa da, hızlı ve seri vuruşlar genelde hep işliyor. Hatta eğer tek kişi iseniz, Bay Will Turner düşmanları oyalarken, size de yavaş yavaş hepsini sopalamak kalıyor. Adamları hallettikten sonra sola ilerleyin. Su akan yerde bir sandık var. Ondaki paraları da alın. Buradan sonra sağdaki yola doğru ilerleyin. Kapıdan ilerleyin, diyorum ama kapıyı açmak için öncelikle kullanma tuşunuza basmalı ve oklara basarak ekranda gösterilen şekilde hareketlendirmelisiniz. Bu pasif bulmacadan sonra içeri ilerliyoruz, silahlı düşmanlarımızla tanışıyoruz. Neyse ki ateş süreleri arasında kaçma şansımız çok yüksek ve üzerinde bulundukları platform tek vuruşta onları da yanına alıp yok oluyor. Misler gibi valla. Şimdi kapıyı açmamız gerek ama maalesef manivelamız yok. Sağa ilerleyin, çalıları kılıcınızla kesip girin. Bir sandık ile etrafındaki askerler yeni hedefimiz. Askerleri temizleyin, sandığın ganimetiyle haritayı alın. Harita mevzuatı zamanla kendi kendini açıklayacak, heyecanlanmayın. Arkanızdaki boşluktan manivelayı alın. Kapıyı şimdi açın ve içeri girin. İçeridekileri halledin, merdivenlerden çıkın ve yol sonunda yukarıya tırmanın. Gene önümüzdekileri öldürüp yolun sonuna ilerlememiz lazım. Burada öğreneceğimiz nokta, yerdeki kırılabilir objeleri alıp fırlatabileceğiniz. Fırlatma mevzuu için yakın olmak en iyisi. O açıdan önce sopalayın da fırlatma işini son tercih tutun şimdilik. Ayrıca bu bölümde, üzeri yeşil bir sandık göreceksiniz. Bunların içinden sağlık paketi çıkıyor. Bu yüzden sağlığı kullanmadan önce bölüm civarındaki herkesi öldürün ki, enerjiniz azalırsa hemen geri alın. Yolun sonuna gelince, tırmanın duvara. İpten karşıya geçince, gene bir dövüşümüz olacak. Bu kısmın amacı da, önce kapının kilidini kaldırmak (hızlıca bas bırak yapacaksınız), ardından da hazine odasının kapısını kırıp (doğru tuşa basacaksınız) hediyelere kavuşmak. Kolay olacak sanmayın, zira bayağı bela olabilir. Hem öncesi, hem de ara videonun sonrası olarak.

Bölüm 2

Bölümün bize verdiği ilk hediye, bomba atmak. Ayarladığınız tuşa uygun olarak bastığınızda, Jack cebinden bir rom çıkarıp fırlatacak ve düştüğü yerde yangına sebebiyet verecektir. Ortalıkta bulacağınız fıçılardan da kesenizi doldurabilirsiniz artık atamadığınızı fark ettiğinizde. Aynı şekilde, Will’de balta (keser gibi bir şey aslında) atabiliyor. Silahınız bittiğinde ortalıktaki fıçıların üzerindeki kutulardan alabilirsiniz. Yavaştan ilerleyin, Siyah İnci’nin mürettebatını da halletmeye başlayın. Yolun sonuna geldiğinizde durun ki düşen bombalardan biri yolunuzu açsın. Açılan alandan girdikten sonra yola devam edin, yeni bir bombayla soldaki alan açılacak. Siz oraya değil, sağa dönün. Kutuları kırın, sağlığı alın, ardından da kuyunun manivelasını kullanın. İçeriden çıkacak asker size yeni bir harita parçası verecek. Parçayı da aldığınıza göre, aynen yola devam. Sürekli ilerleyin, ta ki üç tane korsanın tepeden ateş ettiği yere gelene kadar ilerleyip savaşın. O üç zibidiyi halledin, ardından soldaki korsanın oradan kutu halindeki bombayı alın.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×