Playerunknown's Battlegrounds, Fortnite aleyhine dava açtı

Playerunknown's Battlegrounds, Fortnite aleyhine dava açtı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 29.05.2018 - 10:39
Alan mahkemeye doğru daralıyor

Playerunknown's Battlegrounds'ın yapımcı şirketi Bluehole, Battle Royal modunu kendi oyunlarından kopyaladıkları gerekçesiyle Fortnite aleyhine dava açtı.

Pubg ve Fortnite kozlarını mahkemede paylaşacak

Koreli yapım şirketi Pubg telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Fortnite'ın yapımcı şirketi Amerikan menşeli Epic Games aleyhine dava açtı. Pubg mahkemeden Fortnite'ın, "Playerunknown's Battlegrounds"ı kopyalayıp kopyalamadıklarının tespit edilmesini talep etti. Bir Pubg yetkilisi yaptığı açıklamada, şirketin Epic Games Kore'ye karşı, Seul Merkezi Bölge Mahkemesinde, telif haklarını ihlali iddia ettiği iddiasıyla dava açtığını söyledi. Geçtiğimiz Temmuz ayında çıkış yapan Fortnite aslında, çıkış yaptığında Battle Royal modunu içinde barındırmıyordu. Oyunda sadece "Save the World" adlı mod bulunuyordu. Ancak, oyunun çıkışını takip eden eylül ayında, oyuna "Battle Royal" modu eklenmiş Fortnite asıl büyük patlamayı, oyuna eklenen battle royal modundan sonra yapmıştı. Ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite bu hamlesinden sonra Playerunknown's Battlegrounds'a sağlam bir rakip haline gelmiş. Anlık oyuncu sayılarında da zaman zaman Playerunknown's Battlegrounds'u geride bırakmayı başarmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Playerunknown's Battlegrounds, Fortnite'ın battle royal modunu kendi oyunlarından kopyaladığını iddia etmişti. Bakalım mahkemenin kararı nasıl olacak.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 00:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 11:56
En fazla Fortnite oyuna battle royal demeyi bırakır o kadar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 11:01
nah kazanir zaten yapdigi yanlislar yuzunden oyuncu kayb etdi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2018 20:47
herkes PUBG h1z1 den çıktı demiş, evet kabulüm ama kopyalama olayına şöyle bakın birde örneğin PUBG'de uçaktan atlıyorsun fortnite da da evet battleroyal ama bu tarz şeyler kopyalamaya girer yoksa DOTA ve LOL birbirinin kopyası demek gibi bir şey olur salt o ondan çıktı vs.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2018 13:32
iyi o zaman, h1z1 de pubg'ye dava açsın.
h1z1'e de arma 2 dava açsın.
hepsine birden de ilk multiplayer silahlı mücadele oyununu çıkartan adam dava açsın. (quake?)
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2018 18:12
Sonra da Valve gitsin bütün hikayeli FPS oyunlarına dava açsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2018 13:17
PUBG sanki özgün bir fikir buldu. Kendileri de H1Z1'den kopyalayıp yaptı bu oyunu. Kasklar çelik yelekler hepsi ordan. Geçecekler bu işleri önce oyunlarındaki fps, hile gibi sorunları halletsinler.
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2018 18:07
Bilip bilmeden konuşmayın, Battle Royalın lisans hakkı ve patenti zaten PUBG yapımcısına aitti, H1Z1 i yazan PUBG nin sahibi. Adam isterse PUBG2 diye başka oyun yazar, patenti onda Battle Royale in.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×