Playstation 1 emülatörü Windows Mağazası'na geri döndü

Playstation 1 emülatörü Windows Mağazası'na geri döndü

Furkan Güler
Furkan Güler 4.12.2017 - 14:02
Microsoft tarafında ilginç bir olay yaşandı.

PlayStation 1 ile başlayan Sony'nin tam olarak video oyun endüstrisine dahil olma projesi, şu anda sektöre yön verecek kadar büyümüş durumda. Efsane konsolun oyunlarını unutamayan oldukça büyük bir kitle bile bulunuyor. Bu yüzden fazlasıyla rağbet göre PlayStation 1 emülatörlerinden olan yeni bir program daha Windows Mağazası'na geri dönmüş durumda. Geri döndü diyoruz çünkü, daha öncesinde WinPDFReader isimli bir uygulama hali hazırda Windows Store'da bulunuyor ve PlayStation 1 oyunlarını oynatabiliyordu. Şimdi ise yeni eklenen Photo Effect isimli bir başka uygulama aynı şekilde PlayStation 1 oyunlarını çalıştırabiliyor.

İsminden de anlaşılacağı gibi uygulama PlayStation 1 oyunlarını çalıştırsın diye Windows Mağazası'na eklenmemiş ancak geliştiricilerin koyduğu bazı özellikler sayesinde oyunlar çalıştırılabiliyor. Paralı bir şekilde satılan uygulama muhtemelen durum fark edildiğinde ortadan kaldırılacaktır.

Programda diğer emülatörlerde olduğu gibi hız veya çözünürlük ayarları yer almıyor. Kontrolcüyü de başarılı bir şekilde okuyan uygulamaya isterseniz şimdi sahip olabilirsiniz. Sony tarafı ise durum ile alakalı herhangi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 14:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×