1/4

Playstation 3

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
En sonunda Playstation 3 !

En sonunda Sony Computer Entertainment, Playstation 3’ün görüntülerini bugün Los Angeles’ta resmen gösterdi ve artık konsolun çıkış tarihini de biliyoruz. Merak ettiğinizi biliyorum : ‘2006 Baharı’.

İşte PS3’le beraber çıkacak olan oyunlar :

1- Metal Gear Solid : 4
2- Devil May Cry 4
3- Tekken 6
4- Gran Turismo 5
5- Warhawk Redux

Sony konsolun isminin ne olacağıyla ilgili hiçbir detay vermiyordu. Ama beklenildiği gibi (resimlerde de gördüğünüz gibi) ismi Playstation 3 oldu.

Playstation 3

Sony konsolunun Blue Ray Disk’leri kullanacağını daha önce de duyurmuştu. Bu diskler şu anki disklerden 10 kat daha fazla bilgiyi depolayabiliyor. Ayrıca yeni konsolumuz, CR-ROM, CD-RW, DVD, DVD-ROM, DVD-R, DVD+R formatlarını da destekleyecek. Ayrıca Sony, yeni konsollarının ilk konsolları olan Playstation oyunlarını dahi çalıştıracağını söylemişti. Bunun yanında konsolumuzda Memory Stick Duo, bir SD slotu ve kopmak bir flash memory slotu olacak ve ayrıca Xbox 360’takine benzer çıkarılabilir 2.5 inch ebadında bir HDD yuvası da bulunacak.

Teknik Analiz:

Sony bunlarla da yetinmedi ve konsolun teknik detaylarını da verdi. Playstation 3, 2 teraflop sistem performansında çalışan 3.2 GHz hızındaki Cell işlemcisiyle çalışacak. Konsol, 3.2 GHz hızındaki ana 256 MB RAM ile 700 MHz’de çalışan 256MB GDDR VRAM’i destekleyecek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×