Playstation 4 artık Türkiye'de!

Playstation 4 artık Türkiye'de!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 10.12.2013 - 09:50
Sony'nin yeni nesil konsolu Türkiye'de resmi olarak tanıtıldı
Oyun tutkunlarının merakla beklediği PS4 İstanbul’da düzenlenen özel bir davette görücüye çıktı. 13 Aralık Cuma günü Türkiye’de satışa çıkacak olan PlayStation4 (PS4) oyun konsolu, güçlü grafikleri ve hızı, derin şekilde bütünleşik sosyal yetenekleri ve PlayStationVita (PS Vita) gibi cihazları kullanan yenilikçi ikinci ekran özellikleri ile zengin ve sarmalayıcı oyun deneyimini sunuyor.

Canlı Oyun Oynama Aktarım Hizmeti Twitch de PS4’le aynı anda hizmetinizde

SCE, PSNSM ve üyelerine özel içerik ve özellikler sunan üyelik hizmeti PlayStationPlus gibi PS4 üzerinde mevcut olan hizmetleri daha da zenginleştirerek kullanıcılara çığır açan oyun eğlence deneyimleri sunarken, gelecekteki sistem yazılım güncellemeleri aracılığıyla PS4 sisteminin kendisini geliştirmeye de devam edecek. Bu girişim kapsamında video oyunlarına adanmış canlı internet aktarım hizmeti Twitch de PS4 tarafından sistemin piyasaya sürülüşü ile eşzamanlı olarak desteklenecek. PS4 kullanıcıları, sadece DUALSHOCK4 kablosuz kumanda üzerindeki “SHARE düğmesi”ne basarak oynadıkları oyunu Twitch kanalları üzerinden dünyanın dört bir yanındaki oyunseverlere kolaylıkla gerçek zamanlı olarak yayınlayabiliyor.    

Playstation 4 artık Türkiye'de!
Yıl sonuna kadar 33 oyun
SCE Worldwide Studios (SCE WWS) ve dünyanın dört bir yanından çok sayıdaki yazılım geliştirici ve yayıncısı tarafından geliştirilen toplam 15 Blu-ray Disc yazılım, PS4’ün lansmanı ile 31 Aralık arasındaki dönemde piyasaya sürülecek. Dijital olarak indirilen oyunlar ile birlikte, yıl sonuna kadar temin edilebilecek oyunların sayısı 33 gibi muazzam bir rakama ulaşıyor. Büyük oyun stüdyoları da PS4 platformuna özel oyun geliştirdiklerini açıkladılar ve şu anda 180’den fazla oyun PS4 için geliştiriliyor.

The Playroom PS4’e yüklü olarak geliyor
Ayrıca, Sony, The Playroom’u tüm PS4 sistemlerine önceden yükleyecek. The Playroom, kullanıcıların DUALSHOCK4 Kablosuz Kumanda’nın dokunmatik yüzey ve ışık çubuğu gibi çeşitli özelliklerini nasıl kullanıldığını öğrenebilecekleri bir eğitim oturumunu da içeriyor.

Aynı zamanda PlayStationCamera sahibi olan kullanıcılar, The Playroom içinde “AR BOTS” ve “PLAY WITH ASOBI” gibi, kullanıcıların ekran üzerinde görüntülenen robot türü karakterler ile etkileşime geçebildiği zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanan içerikler ile kullanıcıların DUALSHOCK4’ü farklı yönlere hareket ettirip döndürerek oyun alanının şeklini değiştirebildikleri hava hokeyi oyunu “AR HOCKEY”i de kullanabilecek.


Playstation 4 artık Türkiye'de!
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2020 22:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×