PlayStation 4, Firmware 2.0 sorunlarından oyuncular şikayetçi

Emre Günen 2.11.2014 - 13:45
Sorun mu güncelleme getirir, güncelleme mi sorun çıkarır?
Geçtiğimiz hafta yayınlanan Firmware 2.0 güncellemesinin ardından hepimiz paylaşım seçeneklerinden ve oyunlara uzak bağlantı ile ulaşma teknolojisinden dolayı mutlu olmuştuk. Ancak bu mutluluğumuz, yaşanan sorunlardan dolayı uzun sürmedi.

Firmware 2.0'ın yayınlandığı gün yaşanan bağlantı sorunları normal karşılansa da, oyun yapımcılarından henüz 2.0 güncellemeleri gelmemesinden dolayı, bazı oyunlarda takılma ve yavaşlama gibi sorunlar da yaşanmıştı. Özellikle PSN ile bağlantı kopması yaşandığına dair, dünyanın dört bir yanından sorunlar rapor edildi.

En son belirtilen sorun ise hepsinden kötü. Reddit üzerinde paylaşılan bilgiye göre, PlayStation 4'ünüzü kapatmak yerine bekleme moduna alır ve uzun süre işlem yapmazsanız, konsolunuz bir daha hiç açılmayabilir!

PlayStation 4, Firmware 2.0 sorunlarından oyuncular şikayetçi
Reddit üzerinden bir kullanıcı, konsolunu bekleme moduna alıp uyuduğunu, sabah kalktığında ise konsolun çalışmadığı belirtti. Üzerinde pek durulmayan bu sorun başka kullanıcılar tarafından da bildirilince iş ciddiye bindi.

Bazı kullanıcılar, konsollarının uyku modunda uzun süre kalmasının ardından verilerini kaybettiğini de iddia etti.

Şu an için resmi bir açıklama ya da güncelleme yok ama bizim size tavsiyemiz, konsolunuzu uzun süre uyku modunda bekletmeyin. Gerekirse doğruca kapatın.

Yorumlar 42
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2024 07:59
Kalan Karakter: 300 Gönder
PlayStation 4, Firmware 2.0 sorunlarından oyuncular şikayetçi
İlginizi Çekebilir