PlayStation 4 Türkiye Lansmanındaydık!

PlayStation 4 Türkiye Lansmanındaydık!

Mert Günhan
Mert Günhan 10.12.2013 - 12:27
Yeni jenerasyona resmen girdik
Yeni jenerasyon Türkiye’de resmi olarak başladı. Sony’nin geçen gece gerçekleştirdiği PlayStation 4 lansmanı bu bağlamda pek çok şeyin temsilcisi olmasının yanında, güçlü başlangıçları sembolize ediyordu.

Bildiğiniz gibi Türkiye’de yeni jenerasyona PlayStation 4 ile geçildi. Bunun en önemli sebebi Xbox One’ın henüz ülkemizde olmaması ve ne zaman olacağını bilemememiz. Bu durum doğal olarak PlayStation 4'ün öne geçmesini sağlıyor. Bu kısımda Sony Türkiye’nin çalışmalarını hafife almamak gerekli. Biz Türkiye’ye olan bu ilgiden ve Sony Türkiye'nin bu derece muhteşem işler çıkartıyor olmasından dolayı gayet memnunuz!

PlayStation 4 Türkiye Lansmanındaydık!
Açıkçası, dün gece epey yoğun bir geceydi. Ortamın elektrikli atmosferi, yepyeni bir video oyunu çağına girildiğinin habercisiydi. Tabii Mustafa Yiğit’in sahneye çıkmasıyla yeni jenerasyonun startı resmi olarak verilmişti artık.

Mustafa Yiğit, PlayStation 4’ün özelliklerini detaylıca anlattıktan sonra, Sony Türkiye olarak, Türkiye operasyonlarının ne kadar ciddi bir çalışma içerisinde olduğunu yeniden gösterdi bizlere. Çok uzun sürmeyen fakat gerekli olan bu sunumdan sonra, birden bire katılımcılardan sır gibi saklanan arka perdeler açıldı ve PlayStation 4 keyfi başladı.

Basın olarak bizim işimiz yeni başlıyordu tabii. Ofisimizde bir adet olmasına rağmen her gördüğümüz PlayStation 4 ile oynama isteğinin önüne geçemedik. Merlin’in Kazanı Yazı İşleri Müdürü Murat Halilbeyoğlu yaman FIFA maçlarına başlarken, Ceyda kendisini Killzone: Shadow Fall’un görselliğine bıraktı.

PlayStation 4 Türkiye Lansmanındaydık!
PlayStation 4’lerin başında, basından sevdiğimiz dostlarımız varken, bir yandan ünlüler de oradaydı. Can Bonomo ve Bedük, etrafta gözümüze çarpanlar arasındaydı. Hatta Bedük ile iki çift muhabbet etme şansımız bile oldu!

PlayStation 4 Türkiye Lansmanındaydık!
Gece bütün hızıyla devam ederken, Sony Türkiye’nin Oyunlardan Sorumlu Ürün Müdürü Sercan Sülün sahneye çıktı. İşte bütün lansmanın en can alıcı noktası böylece başlamış oldu.

Fakat Sercan Sülün sahneye sunum yapmak için çıkmamıştı. Sır gibi saklanan lansman programına erişemediğimiz için, bunu tahmin edemezdik fakat gerçekten böyle bir şey oldu, Sercan Sülün bizler için çaldı ve söyledi! Hem de neler neler, bir sürü klasik rock parçasının yanında bizlerin 2000’lerden hatırlayacağı çok sağlam parçaları da çalan Sercan Sülün, yeni jenerasyonun ateşini tüm gece körükledi!

Gecenin ilerleyen saatlerinde tabii ki aklımıza yapılacak PlayStation 4 çekilişi geldi. Ben açıkçası tamamen unuttuğum için, etkinlik alanında yapmam gereken görevleri yapamadım ve çekilişe katılamadım fakat katılan katılmış! Gecenin PlayStation 4 çekilişinde konsol Burak Bulutöz’e giderken, biz de kıskanç gözlerle izledik!

Gerçekten Türkiye video oyunları sahnesi için çok önemli bir geceydi. Özellikle yeni jenerasyona resmen girdiğimizi göz önüne alırsak, artık bazı şeyler daha farklı olacak, bazı şeyler ise çok yakında hızlı bir şekilde değişecek.

Sony Türkiye’yi böylesine büyük, eğlenceli ve önemli bir etkinlik hazırladığı için tebrik ediyor ve PlayStation 4’e Merlin ailesi olarak hoş geldin diyoruz!

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2020 21:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2016 17:20
benim ps 4 gegelmedi ev adresimi sonra yazıcam yollayın kardeşim
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×