1/2

PlayStation 4'le ilgili her şey

PlayStation 4'le ilgili her şey

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 11.06.2013 - 11:48
Sony'nin yeni konsolu nasıl?
E3 öncesi firmaların düzenledikleri konferanslar sonlandı ve oyun sektörü yığınla yeni haberle çalkalanmaya başladı. Bu firmalardan belki de en çok bekleneni Sony’ydi. Sony daha önce de bir konferans düzenlemiş, ancak yeni oyun konsolu PlayStation 4 yerine konsolun oyunlarını tanıtmayı tercih etmişti. Fakat dün Türkiye saatiyle sabaha karşı 4’te düzenlenen konferansta yepyeni konsol ortaya çıktı.

PlayStation 4'le ilgili her şey
Öncelikle bu yeni konsolun teknik özelliklerinden bahsedelim. Konsolun ana işlemcisi x86-64 mimarisinde 8 çekirdekli bir AMD “Jaguar”. GPU’su ise AMD’nin yeni nesil, Radeon tabanlı bir grafik işlemcisi. Toplamda 8GB GDDR5 RAM’e sahip olan PS4, 500 GB’lık bir  sabit diskle geliyor. Ortalama 2.8 kg ağırlığı olan konsolun boyutları ise 275x53x305mm. Üzerinde 2 adet USB 3.0 portu bulunan PlayStation 4’te bir adet DualShock 4 ve mono kulaklık da sunuluyor. Konsolun fiyatı ise 399€. DualShock 4’ün üzerinde bir de mono hoparlör olduğunu da belirtelim.

PlayStation 4'le ilgili her şey
Sony’nin Microsoft Kinect’e cevabı olan PlayStation Camera ise konsoldan ayrı olarak satılıyor. Fiyatı ise 49€.

Konsolun yeni yapısı da oldukça ilgi çekici. “Jet Black” adı verilen tasarım, sağlam olduğu kadar modern de görünüyor.

Devamı diğer sayfada
>>>>>>>>>>>>>>>
>

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×