Playstation 5'in tasarımı sızmış olabilir

Batuhan İnce
Batuhan İnce 14.02.2020 - 13:02
Yeni bir sızıntıya göre, Sony'nin yeni nesil konsolu olan Playstation 5'in tasarımı, geliştirici kiti ile benzerlik gösterecek gibi duruyor.

Reddit'deki yeni bir sızıntıya göre Playstation 5'in tasarımı, geliştirici kiti ile benzerlik gösteriyor.

Japonya merkezli resmi Playstation sitesine anlık olarak eklenen hemen ardından ise silinen PS5 logosu kafaları karıştırdı. Aynı sayfa üzerinde Playstation 4, Playstation 4 Pro, Playstation VR ve konsola özel çıkan Headset'in de logolarına yer verilmiş. Sayfanın en solunda ise Playstation 5’in tasarımının tasvir edildiği bir logo yer alıyor. Görünen tasarım Playstation 5’in daha önce sızan geliştirici kitinin tasarımını çok benziyor oluşu kafaları bir hayli karıştırdı.

Playstation 5 in tasarımı sızmış olabilir

Playstation 5'in tasarımı geliştirici kitine çok benziyor

Sony’nin daha önceki konsol nesillerinde kullandığı geliştirici kiti ve kullanıcılara sunulan konsolların tasarımları arasında ciddi farklılıklar bulunuyordu. Genelde geliştirici kitleri daha kaba ve göze hitap etmeyen bir tasarıma sahip olurken satışa sunulan konsolların tasarımların oldukça şık olmasına ve göze hitap etmesine özen gösteriliyordu.

Resmi sayfada anlık olarak ortaya çıkan konsol tasarımına göre, Playstation 5 daha önce sızan geliştirici kiti görsellerinde olduğu gibi ortasında V şeklinde bir detay ile satışa sunulacak. Bu detayın geliştirici kitinde olduğu gibi ortadan içeriye bir çıkıntı şeklinde mi, yoksa daha göze hitap eden şekilde mi olacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor.

Birçok insan konsolun kasasının geliştirici kiti ile aynı olacak olmasından endişe duyuyor. Ne olursa olsun biz konsolun gerçek tasarımının bu şekilde olacağını düşünmüyoruz. Bu sızıntının bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya atılmış olması bilginin doğruluğunu sorgulamamıza yetiyor. Sızan bilgi gerçekten doğru olsa bile bu durum bize hala konsolun geliştirici kiti ile aynı olacağını göstermez. Konsolun üzerindeki V şeklindeki detay dışında birçok şey farklı olabilir.

Playstation 5 in tasarımı sızmış olabilir

Sony mümkün mertebe bu cihazın bir TV sistemi olduğunun farkında. Birçok insanın salonunda yer edinecek olan bir oyun konsollarının TV ünitesinde kötü bir görüntüye sahip olmasını istemezler.

Her ne olursa olsun Playstation 5’in gerçekten duyurulacağı güne kadar birçok yalan yanlış bilgi dönüp dolaşmaya devam edecek. Güçlü kaynaklar konsolun şubat ayı içerisinde tanıtılacağını düşünüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz, Playstation 5 ‘in geliştirici kiti tasarımını beğendiniz mi? Sizce bir konsolun tasarımı tartışılması gerekli bir konu mu yoksa önemsiz bir detay mı?

Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2023 22:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2020 13:25
Önemli olan teraflops,,,,pro’ile donanım açısından one x’e mağlup olduğu gibi yine hezimete uğrarsa 6 senede birde çıksa last of us god of war düşük donanımda işkence gibi oynanacak ama ben her sene call of duty’mi fifa’mı yüksek donanımda Xbox series’de tadına varıcam..
MK Okuru
MK Okuru 18.02.2020 08:40
Şaka gibi yorum...:)))
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2020 10:21
xbox kullanan kaldı mı ki ya? ikinci elleri 600 liraya alan yok.
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2020 09:48
Teraflops un ne olduğunu biliyonmu acaba sen??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2020 12:06
tasarım çok mu önemli? ben ps4 ün aynısı olsa daha çok sevinirim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2020 11:43
Gerçek olması mümkün değil tamamen amatrör bi tasarım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 16:09
Geçici icon da olabilir. Tasarımı sızdırmamak için geliştirici kitini çizmişlerdir D:
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2020 09:45
Yav tasarımı göstereli aylar oldu siz ifşa dan bahsediyonuz :))) Tasarım zaten böyle
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 20:13
akıllı adamın hali başka. Daha tanıtımı yapılmadan böyle ifşa edecek değillerdi ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2020 09:41
sword art online gibi vr dahada geliştirip bize daha gercekci bir dünya verebilirlerse yeni bir adım atılmıs olur))
Kalan Karakter : 300 Gönder
Playstation 5'in tasarımı sızmış olabilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×