Resmi PlayStation 5 sayfası açıldı

Burak Oruç
Burak Oruç 4.02.2020 - 21:22
Resmi PlayStation 5 sayfası açıldı. PS5 fiyatı ve PS5 çıkış oyunları bu sayfada açıklanacak. PS5 dünyasına üye olup, son dakika bilgilerini alabilirsiniz.

Sony’nin yeni nesil konsolu için Resmi PlayStation 5 sayfası sessiz sedasız açıldı. PlayStation 5’in donanımı, çıkış tarihi ve fiyatı hakkında dedikodular gün geçtikçe artıyor. Bu son gelişme ile de PlayStation 5’in Şubat ayı içerisinde bir şekilde tanıtılacağı ve Sonbahar aylarında çıkış yapacağı kesinleşti diyebiliriz.

Resmi PlayStation 5 sayfası açıldı!

Durumu fark eden bazı kullanıcılar Reddit üzerinden paylaşımlar yapınca haliyle bu olay oyun dünyasının gündemine de anında oturdu. Sony’nin Birleşik Krallık ve Almanya resmi sitelerinde PlayStation 5 sayfası açıldı. Bu sayede PlayStation 5’in resmi logosu da netleşmiş oldu. Bu sayfada Sony, PlayStation 5 ile ilgili tüm haberleri anında alabilmeleri için oyuncuları haber bültenlerine abone olmaya davet ediyor.

PS5 Logo

Sözkonusu sayfada şöyle bir açıklamaya yer verilmiş: ”PlayStation 5’ten bekleyebileceğiniz bazı inanılmaz haberleri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Ancak PlayStation’un yeni versiyonunu tamamen tanıtmaya henüz hazır değiliz. Yeni haberlere biz duyurur duyurmaz ulaşabilmek için hemen buradan kayıt olun. Bu haberler arasında; PS5’in çıkış tarihi, PS5’in çıkış fiyatı ve de PS5’in çıkış oyunları yer alacak.”

Resmi PlayStation 5 sayfası açıldı

Sony’nin bu sayfayı planlı olarak mı açtığı yoksa bir yanlışlık sonucu mu açıldığı henüz net değil. Sony’nin çok yakında büyük haberler duyuracağını bekliyoruz. Bütün bu duyuruların büyük bir etkinlik ile yapılması bekleniyor. Bunun haricinde yalnızca bir canlı yayın etkinliği ile de yeni nesil PlayStation 5 duyurulabilir. Bu önemli gelişmeye rağmen hala netleşmiş bir şey yok. Ancak bu gelişme bizlere PlayStation 5’in tanıtımının çok yakın olduğunu göstermiş oldu.

Microsoft yeni nesil konsolunu tanıttı ve Series X adlı konsolun donanımsal özelliklerini görmüş olduk. Bu da bize PS5’in de bundan çok büyük farkları olan bir donanım gücüne sahip olmayacağını gösteriyor aslında. Yani donanımsal özellikler konusunda merakımız bir nebze giderildi. En çok sessiz kalınan dolayısı ile de en çok merak edilen konu ise fiyat. Sony’nin PS5’in fiyatını belirlemek için Microsoft’u beklediği söyleniyordu. Bu konudaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz. PlayStation 5’in çıkış fiyatının Şubat ayında yapılması beklenen etkinlikte de duyurulacağı kesin değil ancak yüksek ihtmal diyebiliriz.

GÜNCELLEME: Playstation 5 Türkiye Resmi Web Sitesi de açıldı.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2021 00:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2020 01:44
Ben PS4 satışa çıkardım doğrumu yaptım acaba
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2020 21:14
Be ps 5 in yapımcı kiti ni gördükten sonra xbox ın bu nesilde kazanacağını düşünüyorum
MK Okuru
MK Okuru 10.02.2020 12:16
Önemli olan konsol değil oyunlar , hala anlamamışsın, ya da fanboysun. xbox da oyun mu var Forza'dan başka?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2020 08:01
Önemli olan devrim yapabilecekmi konu bu tamam özel oyunlarla kendini kanıtladın ama artık insan karakterlerleri yapay plastikten değilde gerçek foto atmosferini görecekmiyiz çizgi film atarisine son diyecekmiyiz real life gameplay oynayabilecekmiyiz Sony duyuyomusun icraata gel bırak reklamı
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2020 13:40
Eger uncanny valley etkisinden tırsan varsa oyunlara 2 grafik seçenegi sunsunlar 1. Real life seçenegi 2. Minecraft grafik modu seçeneği böylece herkez mutlu olur
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2020 13:38
Uncanny valley muhabbetini araştırdım bu gerçek hayatta insana tıpatıp benzeyen robotların dik dik bir insana bakması sonucu kişide tiksinti ve korku hissiyatı oluşturmasına sebebiyet vermesidir oyunlarla bir ilgisi yok ve evet bende real life grafikte oyunlar isterim
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2020 21:30
Real life gameplay hiçbir zaman olmayacak.Uncanny valley diye bir olay var araştır .
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2020 09:20
Yine mi sen Real Life Bey?
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2020 03:30
Bunu Sony den beklemek.. hayal kırıklığı yaşayacağın kesin çünkü nividanın patronu dediki bizim dandik laptopun donanımı daha güçlü neden daha iyi bir grafik kartı kullanmaz demişti geçmiştede yani anlayacağın Sony den adam olmaz yatsın kalksın oyun geliştiricilerine dua etsin
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2020 02:33
Bunlarıda 500 dolaramı satacaklar adamlar bu kadar cahil olmayın kardeşim istedigin şeyler henüz teknoloji olarak yok günümüzde olsa bile adamlar konsola koyarsa satamaz konsolun amacı ulaşılabilir olması .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2020 21:29
heyecanla bekliyoruz
Kalan Karakter : 300 Gönder
Resmi PlayStation 5 sayfası açıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×