PlayStation Move reklamına yasak

Burçin Aygün
Burçin Aygün 23.12.2010 - 11:29
İngiltere şiddeti sevmiyor
İngiltere'nin reklam standartları yetkilisi ASA, Sony'nin yeni hareket algılayıcısı Move'un bir reklamını yasakladı. Gelen şikayetler üzerine harekete geçen ASA, The Fight: Light's Out oyununun Move için yapılan reklamını sakıncalı buldu. Reklamda hem şiddet övülürken hem de ırkçılık yapılarak, beyaz insanların, siyah insanları dövdüğü görülüyor. Farklı renklere sahip insanları birbirine düşman gibi göstermenin yanlış olduğunu belirten ASA, reklamı tüm İngiltere'de anında yasakladı.

PlayStation Move reklamına yasak
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.03.2023 00:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
PlayStation Move reklamına yasak

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×