Playstation Network çöktü!

Playstation Network çöktü!

Onur Güner
Onur Güner 26.01.2018 - 20:57
Playstation Network an itibariyle saldırılardan çöktü!

Playstation Network'e birkaç gündür saldırı yapıldığı fakat Sony'nin bu saldırıları telafi ettiği biliniyordu. Şu ana kadar güzel bir iş çıkaran Sony, bu saldırıları kullanıcılarına yansıtmamış, oyuncuları mağdur etmemişti. Fakat ta ki bugüne kadar. Söylenene göre Sony'e siber saldırı gerçekleştiren hacker grup, az önce çok daha büyük bir siber saldırı başlattı ve maalesef Playstation Network tamamen çöktü.

Playstation Network çöktü

İlk olarak oyuncular Playstation Store'ye girmeye çalıştıklarında, ''Şu anda sunuculara bağlanılamıyor. Birkaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin.'' uyarısıyla karşılaştı. Normalde bunu Sony kaynaklı bir gecikme olduğunu düşünen oyuncular, bu sefer de çevrimiçi oynadıkları oyunlarda gecikme ve düşüş yaşadılar. Sony forumlarına akın eden oyuncular, olayın aydınlatılması için açıklama beklediklerini belirttiler. Tam bu sırada ise ortaya bir haber atılarak Sony sunucularına çok büyük bir siber saldırının başladığı ve bundan dolayı da Playstation Network'ün bazı bölgelerde (ki ülkemiz de dahil) çöktüğü söylendi. Hemen ardından ise Sony, mağdur olan oyuncularını aydınlatacak açıklamayı yaptı ve saldırıyı doğruladı. Saldırıyı onaylayan şirket, sorunu en kısa sürede çözmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Playstation Network çöktü!

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2020 13:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.01.2020 17:01
Ne zaman düzelir arkadaşımla ortak aldığımız hesap ana hesapken bir anda ana hesap olmaktan çıktı ikimizde oynayamıyoruz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2019 21:16
sızın yaptıgınız oyunun allah belasını versın bukadar mı kotu olur ea sunucularına baglanamadı ea oturum ac bu ne ya ultımate onlıne maca gıremıyoruz yeter artık ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2018 09:59
Dün yine kopup kopup durdu bir türlü oyun oynayamadım. Geçen günde kopuyordu saldırı ortaya çıktı yine birşeyler var kesin. Normal kesintisiz oynarım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2018 12:22
Meyve veren ağaç taşlanır misali...Bir baktılar sony i alt edemiyecekler böyle pis işlere başvuruluyor.Destek vermemiz gereken bir firma, kendimize oyuncu diyorsak....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2018 00:34
Sizmisiniz pc cilerle alay eden. Bakın noldu şimdi...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×