PlayStation Plus fiyatlarında zam var

PlayStation Plus fiyatlarında zam var

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 28.07.2017 - 13:34
Son zamanlarda oyunculara verdiği ücretsiz oyunlarla sevindiren PlayStation Plus, zam haberiyle üzdü.
PlayStation kullanıcılarına kötü bir haberimiz var. PlayStation oyunlarını çoklu oyunculu oynamaya yarayan, aynı zamanda kullanıcılara Bulut hizmeti veren ve her ay ücretsiz oyun veren PlayStation Plus, 31Ağustos itibari ile fiyatını arttırıyor. Türkiye'nin de içinde bulunduğu Avrupa ve Avustralya'yı da içeren bu zam, bugün açıklandı. Yıllık ücretini 150 TL'den 180 TL'ye çıkartacak olan PlayStation Plus, 3 aylık üyeliğini 58 TL'den 75TL'ye 1 aylık üyelik fiyatını da 20 TL'den 24 TL'ye çıkartıyor.

PlayStation Plus fiyatlarında zam var
Bir süredir verdiği ücretsiz oyunların kullanıcıları kızdırması üzerine değişime giden ve son aylarda verdiği güzel oyunlarla bu imajdan kurtulan PlayStation Plus, hayranlarını yine üzecek. PlayStation Türkiye'nin yaptığı açıklama şöyle, "31 Ağustos 2017 saat 00:01'de (BST) PlayStation Plus üyeliği fiyatını değiştireceğiz. Halihazırda üye olduğunuz için 31 Ağustos 2017'de veya daha sonra ödeyeceğiniz yinelenen abonelik ücretlerinin hepsi yeni fiyat üzerinden ücretlendirilecektir. 31 Ağustos 2017'ye kadar mevcut fiyat üzerinden PlayStation Plus aboneliği satın alabilirsiniz. Bu abonelik, geçerli üyelik sürenize eklenecektir (veya ""sonuna ilave edicelektir"")".

Bakalım bu zam, Türkiye'deki PlayStation'larında çoklu oyunculu oyunlar oynamayı seven kullanıcı sayısını nasıl etkileyecek.


Yorumlar 50
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 21:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
warehouseman
warehouseman 31.07.2017 10:34
Her zaman demişimdir yine diyorum,parasını verip aldığın oyunu online oynamak için tekrar para ile üyelik almak kerizliğin önde gidenidir.Oyun aldınmı aldın,içinde hem single hemde multiplayer mod varmı var.E kardeşim o zaman niye koydun o multi modu oyunun içine,ayrı sat o zaman.
hemmen
hemmen 5.08.2017 17:08
warehouseman saçmalamışsın kusura bakma. satın aldığın oyunu bide multiplayer oynamak için tekrar para ödemen gerektiğini bilerek satın almışsan sıkıntı yok demektir zaten.
Eğer bu kerizlik ise senin dediğin gibi, daha büyük kerizlik ise 5 6 bin tl lik bilgisayar alıp da uncharted, last of us, god of war, red dead, ve yeni çıkacak olan spiderman'i (ki bu da ps4 aldıracak bir oyuna benziyor) oynayamamak. Ps4 sahibi değilim ama gerçekler bunlar:)
warehouseman
warehouseman 3.08.2017 21:48
Arcade Fire;
Ben akıllıyım diye bir cümle kullanmadım...
Hakaret dolu yorumlar yazmak bana ters,ama para verdiğin oyuna online için tekrar para veren kerizdir demek hakaret ise evet hakaret dolu cevap yazıyorum sana.
Verdiğin araba örneği ise konuyla uzaktan yakından alakalı değil,boş kalmasın diye yazmışsın.Kimseyide aşağıladığım filan yok,sadece doğruyu yazıyorum o kadar.Ben anlattıklarımdan sorumluyum,anlayacaklarınızdan değil.
Arcade Fire
Arcade Fire 2.08.2017 22:31
O cümlem garip olmuş biraz, ayrı yazmam gerekirdi. Ücretlendirmeyi ben de fazla buluyorum ama bazı insanlar için online oynamanın tek yolu PS4, çünkü PC'de oynamayı sevmiyorlar ya da oynamayı istedikleri oyun sadece PS4'e özel, mesela Uncharted 4 aldın ve çok sevdin online da oynamak istedin PC'de mi oynayacaksın, bunu anlamak zor mu? Yarın bir gün Steam'e de online oyun için ücret gelse yine bir çok insan bunu ödeyecek, alışık olduğu sistem o çünkü ya da başka yolu yoksa oynamayacak. Kaç milyon insan keriz sen akıllısın yani.

Sony'yi online oyun için ücret aldığı için eleştirebilirsin, ben de doğru bulmuyorum ama alanlar keriz ben akıllıyım demek mantıklı mı? Türkiye'de araba aldığında diğer ülkelere göre vergi çok çok fazla, alan herkes keriz o zaman almasınlar mı diyelim.

Her fırsatta başkalarını aşağılama ihtiyacı hissetmek çok büyük bir eziklik, kendini böyle ispatlama ihtiyacı düşük zekadan gelebilir bence. Muhtemelen bana hakaretli cevaplar yazacaksın ama bu bu konuda yazacağım son şey, senin gibilerle çok uğraşmaya gelmez.
warehouseman
warehouseman 2.08.2017 20:56
Arcade Fire;
''Ücretlendirme fazla ama herkes sizin gibi değil''
Bu nasıl bir cümledir,ben hala sözümün arkasındayım.Hem oyunu parayla alıp hemde oyunu online oynamak için tekrardan para veren en büyük kerizdir,bunu yapmak aptallığın daniskasıdır,gerzekliktir.
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2017 05:09
hem pc hem ps4 kullanıcısı olarak NET kerizlik...Koyun sürüsü.Tepki göstermeyince geçiriyolar gayet sakin.Benzeri steamde olsa kıyamet kopar.Ama tesellisi arada iyi oyun veriyolar fln :D
Arcade Fire
Arcade Fire 31.07.2017 14:17
Zaten ben oyuna para verdim, online için niye para vereyim deyince haklısınız sizin para vermenize gerek yok diyorlar. Herkes keriz siz akıllısınız, benim kullandığım pc eski, güncel oyunu açmaz üstüne pcde oyun oynama alışkanlığım yok, oynamak istediğim çoğu oyun da ya konsola özel ya da önce konsola çıkıyor. Ücretlendrme fazla ama herkes sizin gibi değil bunu anlayamamak kerizliğin önde gidenidir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2017 23:10
elinde ps4 olan,düzenli olmasada yılda birkaç oyun alan birisi için 1 yıllık 180 tl para değil,boşa ağlayıp sızlamayın,ama 30 tl zamda doğru değil,pek birşy farkedeceğini sanmıyorum,3 senedir ps 4 kullanıyorum bir kere bile para vermedim plusa sizin tercihiniz,kazıklanmak isterseniz size heryer roma
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2017 16:59
TL sadece son 1 yilda %21 deger kaybetti. Zammin nedeni bu olmasi diye biliyorum, herseyde oldugu gibi...
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2017 16:09
Ne demek para değil kardeşim ben o parayla 3 tane AAA oyun alıyorum kardeşlik ile artık plusıda kendi hesabıma alamıcam kardeşlik ile alıcam böylr birşey yok ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2017 02:51
Vuuuurr... Sende vuuurr!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2017 20:28
Fps yi kolla oynuyorum adam takmış klavye maus şakır şakır indiriyor adaletsiz sistem için 180 tl öylemi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2017 19:53
zamlı hali ayda 15tlye denk gelir bence fazla değil zorlada aldırmıyorlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×