PlayStation, Xbox Game Pass'e rakip olmaya hazırlanıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 3.12.2021 - 21:01
PlayStation tarafından büyük adım! 'Spartacus' kod isimli yeni abonelik servisi, Xbox Game Pass'e rakip olmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz dakikalarda Bloomberg'de Jason Schreier tarafından paylaşılan bir haber, PlayStation'un Xbox Game Pass'e rakip olacağını öne sürüyor. Sony'nin, yeni ve üç kademeli bir abonelik üzerinde çalıştığını iddia eden ünlü gazeteci, oyunların bu kademelere göre ayrılacağını ve her kademenin farklı avantajları olacağını öne sürüyor.

PlayStation, Xbox Game Pass'e rakip olmaya hazırlanıyor

Henüz 'Spartacus' kod ismi verilen hizmet, PlayStation 4 ve PlayStation 5 sahiplerinin, modern ve klasik oyunlardan oluşan bir kataloğa aylık ücret ödeyerek erişebileceği gibi gözüküyor. İlkbaharda piyasaya sürülmesi beklenen abonelik hizmeti, Sony'nin mevcutta bulunan iki abonelik planı olan; PlayStation Plus ve PlayStation Now'ı bir araya getirecek. Jason Schreier, Sony'nin PlayStation Plus markasını korumayı planladığını; ancak, PlayStation Now'ı devre dışı bırakmayı düşündüğünü belirtiyor.

PlayStation, Xbox Game Pass'e rakip olmaya hazırlanıyor

Spartacus ile ilgili detaylar henüz tam olarak kesinleşmedi; ancak, aboneliğin üç farklı katmandan oluşacağı iddia ediliyor. İlki, mevcut PlayStation Plus avantajlarını içerecek. İkincisi, PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunlarından oluşan geniş bir kataloğa sahip olacak. Üçüncüsü ise, özelleştirilmiş demolar, bulut oyun servisi ve klasik PS1, PS2, PS3 ile PSP oyunlarından oluşan bir kütüphane sunacak. Ayrıca Jason Schreier, ilkbaharda piyasaya sürülmesi beklenen bu yeni hizmetin muhtemelen, ''PlayStation Plus'' markasını koruyacağını belirtiyor. Sony'nin Xbox Game Pass'in yaptığı gibi yeni çıkan büyük oyunlarını 'ilk günden' sisteme dâhil etmesinin beklenmemesi gerektiğini de belirten Schreier, abonelik sisteminin PlayStation Now'dan çok daha güçlü olacağını söylüyor. Umuyoruz ki, PlayStation Now'ın aksine ülkemizde de hizmet verir.

Yorumlar 51
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2022 02:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
broomshakalaka
broomshakalaka 9.12.2021 15:52
Sony bu işi ne kadar çok istesemde yapamaz bence. Sony Firması neredeyse 5-6 senedir elektronikten kar etmiyor ve üstüne her sene tv- telefon etc..'den zarar açıklıyor.. Butun gelirinin %48'ini oyunlardan karşılıyor. Nasıl Apple artık telefon markası olduysa Sony'de bir nebi Oyun firması oldu ağırlıklı olarak. .Bunun microsoft karşılığı ise %9. Kısacası Xbox markası'nın getirisi %9 Microsoft için. Microsoft %9 luk bir gelir kaybını veya azalmasını çok rahat tolere edebilir. Ama bütün gelirinin %48'ni oyunlardan kazanan bir firma Kendi exclusivelerini yada piyasadaki bir çok AAA oyunu gamepass gibi veremez. Kendi bindiği dalı kesmiş olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2021 02:11
Plusta daha önce verdiği oyunlardan bir paket oluşturur bunlara da bir iki oyun ekler en fazla.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 22:32
Sony beceremez yetkilisi çıkıp dedi bu kadar para saçmakla kar edilemez şimdide kafasına dank etti ama o cimrilikle beceremez xboxla Microsoft la başa çıkamaz Xbox konsolda önleme oyun oynamayı beleş yapar bu seferde
MK Okuru
MK Okuru 7.12.2021 19:52
17:06 bumu kafanın çalışan hali sony esas senin babanın şirketi galiba adamlar çıkıp kendileri açıkladı bizim çapımız yetmez böyle bir işe, bu kadar para dökemeyiz dedi sen daha neyi savunuyorsun kraldan çok kralcı olmayın
MK Okuru
MK Okuru 7.12.2021 17:06
Sony beceremez mi XD hey allahim ya. Az biraz kafaniz calissa, insallah iyi bisey cikarda uyelikte rekabet olur fiyat duser dersin, xbox sanki babasinin markasi arkadas
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2021 15:06
ex ceosu ne hakla konuşuyor demekki sony söylettirmiş bu sistemde büyük bütçeli oyunlar direk gelmiyorsa zaten rakip olamaz demektir xboxsa 23:34
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2021 02:08
Ex ceo'sun dedi arkadaşlar.
EX = Eski
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 23:34
PlayStation, büyük bütçeli oyunların çıktığı gün sisteme girmesinin karlı olmadığını söyledi. Bu sistem gerçekleşirse de tahmin ettiğin gibi olmaz merak etme.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 23:36
sen bi kere güçsüz konsolla geldin sony baştan kaybettin rakibine
MK Okuru
MK Okuru 7.12.2021 17:10
@10:18 - PS si olmadigi icin kirgin olan bir genc daha... adam gibi exclusive i olmayan konsolu kim ne yapsin. Dunyada satis rakamlarinda ps her turlu xboxin onunde. Amerikalilar bile xbox kovalamiyor artik exc oyun icin ps aliyor, bilgin olsun.
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 10:18
iyi siz soluk bi görüntü de Playstation markasıyla devam edin xbox ta bulanıklık yok mat bi görüntü yok çünkü grafik işlem birimi daha iyi 10 sene sonra last of us un devamını çıkardılar god of war desen 5 sene sonra devam oyunu geldi böyle özel oyun sistemi ile övünülmez ömür bitiyor be
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 00:45
Adamların ismi var xbox isterse 5 katı daha iyi konsol yapsın yine PlayStation markasını geçemez
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2021 13:17
Bizim ülke maalesef ingiltereye bağlı olduğu için fiyatlar aylık ultimate benzeri üyeliğin minimum 750 lira olacağını düşünüyorum.Sony öyle ucuz yada buraya has fiyatlandırma yapmz.Kimse kur içinde boşuna çene çalmasın.
Yıllar önce kur makulken re remake psn de 59,xstore da 49 du.Sony altın veriyr:)
Kalan Karakter : 300 Gönder
PlayStation, Xbox Game Pass'e rakip olmaya hazırlanıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×