Pokemon GO'nun sebep olduğu trafik kazaları ve hasarı belirlendi

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 29.11.2017 - 14:17
Pokemon GO'dan "Yok artık!" dedirtecek hasar.

Pokemon GO, geçtiğimiz yıl mobil cihazlara çıktığı zaman, dünya çapında fenomen haline gelmişti. Halihazırda sevilen bir evren olan Pokemon, arttırılmış gerçeklik oyunu ile milyonlarca insanı sokaklara çıkartmıştı. Tabi ki bu kadar insanın ellerinde telefon ile sokağa çıkması, ister istemez tehlike oluşturabiliyor. Trafik kazaları ise bu tehlikelerin en başında gelmekte. Pokemon GO oynarken araba kullanandan, sokakta yürüyen kişiye kadar dikkatli olunması şart.

Pokemon GO ne kadar zarar verdi?

Pokemon GO'nun çıktığı yaz aylarında daha çok gerçekleşen bu kazaların rakamları ve verdiği hasarın faturası çıkartıldı. Pokemon GO yayınlandığından beri 100,000 trafik kazası ve tam 2 milyar dolarlık zarar gerçekleşti. Pokemon GO yüzünden gerçekleşen bu kazalarda ise 250 kişi hayatını kaybetti. Pokemon GO hakkında düşünceleriniz ne olursa olsun çıktığı aylarda toplum üzerinde büyük bir etki bıraktı. Burada kazalara sebep olan ve hatta Rusya'nın propaganda aracı olarak kullanmaya çalıştığı bir oyundan bahsediyoruz. Önümüzdeki yıl Harry Potter oyunu ile karşımıza gelecek olan Niantic Labs, bakalım yine aynı etkiyi yakalayabilecek mi?

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 11:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
Pokemon GO'nun sebep olduğu trafik kazaları ve hasarı belirlendi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×