Portal 2'nin yaş sınırlaması belli oldu

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 26.02.2011 - 16:24
ESRB açıklamasını yaptı
Valve'ın episdoe 3'ü çıkartmamaktaki ısrarını telafi eden Portal 2 oyunu nisan ayında raflardaki yerinei alacak. Oyunun Entertainment Software Rating Board (ESRB) tarafından belirlenen yaş sınırlandırması da açıklandı.

Kurum Portal oyununu "Everyone +10" olarak değerlerndirdi. FPS türündeki bulmaca oyunu için kurgusal şiddet ve hafif şiddet öğelerinin olduğu belirtildi.

Portal 2'nin yaş sınırlaması belli oldu
Kurumun raporunda özetle şöyle yazıyor:

"Oyuncuların Chell adında tuzağa düşmüş bir bilimadamı rolüne büründükleri aksiyon-macera türünde bir oyun. Birinci kişi bakışından oynanan oyunda oyuncular birçok fiziksel bulmacayı çözüyorlar ve bu sırada kıyamet sonrası bir ortamda bulunuyorlar. Oyuncular "Portal Gun" adında bir silah yardımıyla geçiş noktaları oluşturuyorlar. Oyunun bazı noktalarında gerçekçi silah sesleri ve atışları mevcut. Robotlar yok edilebiliyor ve oyun içerisinde "lanet olsun" ve "cehennem" kelimeleri duyuluyor."

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 13:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
Portal 2'nin yaş sınırlaması belli oldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×