Postal 2

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Mart ayında geliyor. Makasları hazırlayın.

Postal fanatikleri Postal 2 Mart ayında raflarda

Postal çıktıktan bir kaç hafta sonra neredeyse bütün ülkelerde yasaklanmıştı. Yasaklanmasındaki en önemli faktör ap açık bir şekilde insanları öldürmekti. İlk oynadığımda genel olarak bir amaç gerçekleştirmeye alıştığım için ne yapmam gerektiğini çözememiştim. Biraz oynadıktan sonra anladım ki amaç gayet açık; gördüğünü öldür. Biraz oynadıktan sonra ise gerçekten hoşuma gitmeye başlamıştı (hayır sabıkam yok). Oyun, grafikleri ve sesleri çok iyi olmasa da verdiği içeriğin getirdikleri ile bağlamıştı beni kendine. Tabi ki verdiği bu haz ile oyunu bir kaç gün içerisinde bitirmiştim. Daha sonra çıkan bir ek görev paketi(!) bile beni kesmemişti. Ardından arkadaşlarım ile aramızda "postal 2 çıkıcak biliyon mu?" tarzında geyikler dönmüştü. "Bu sefer fps olcak çok manyak grafikler olcak of off" derken bir baktım ki oyunun devamı olan Postal 2 Mart 2003'ün ortalarında çıkıyor.

Hadi çocuğum sen git bi faturayı yatır. hadi hadi.

Postal 2 sanki yasaklanmayacakmış gibi derin bir konu ve ciddi ciddi görevler olacak. Sakin bir kasabada yaşayan kahramanımız hayatını gayet normal sürdüren biridir. Faturalarını öder, marketten alış-veriş yapar, arkadaşları vardır. Oyuna aynen böyle başlıyoruz. Verilen görevler bizim normal hayatta yaptığımız şeyler. Bir görevde marketten 2 kutu süt almamız gerekirken bir diğer görevde telefon faturasını yatırmamız isteniyor. Yani biz normal bir hayat sürüyoruz. "Peki biz ne zaman kafayı çizip etrafa ateş etmeye başlıyoruz?" sorusu oyunun genel sorusu. Sizin etrafa durduk yere ateş etmeniz için her şey var. Mesela aldığınız sütün parasını ödemek için girdiğiniz sıra bir türlü ilerlemek bilmiyor. Faturayı ödemek için saatlerce beklemeniz gerekiyor. Oyun sizi böyle zorlarken sizin sabırlı olup normal olarak yaşamanız gerekiyor. Eskisinin aksine bu sefer şehirde polisler de var. Etrafa saldırmaya başladığınızda dolmaya başlayan gösterge tam dolduğunda polisler sizin peşinize düşüyorlar. Yakalandığınızda ise aynen hapisi boyluyorsunuz ve verilen süre boyunca orada kalıyorsunuz. Tabi ki kaçmak da sizin elinizde. Anlaşılacağı üzere Postal 2 eski oyunu gibi gayet uçuk bir oyun olacak.

Savaşmasak, sevişsek?

İnsanları ve çevredeki yaşayan herşeyi öldürebilmeniz için bu sefer elinizin altında bir çok seçenek olacak. Mesela çok kolay bir şekilde 1 adet kibrit ve 1 adet benzin ile insanları yakabileceksiniz. Yada direk bir kürek yardımı ile kafasını yarabileceksiniz. Bunların yanında daha profesyonel çalışmak isteyenler için sniper tarzı tüfekler, arabaları havaya uçurabilmeniz için roket atarlar, toplu katliyamlar için el bomboları ve seri makinalı tüfekler de yer alacak. İşin ilginç yanı ise bu silahları alabilmeniz için görevleri yerine getirip para kazanmanız gerekecek.

Son Sözler :

Yapımcı firma olan Running With Scissors Postal 2 için Unreal grafik motorunu kullanmış. Doğal olarak grafikler detaylı ve gerçekçi olacak. Zaten ekran görüntülerinden bunu anlamak mümkün. Özellikle çevre ve karakterler iyi olacak. Şehrin büyüklüğü ve ayrıntıyı düşünürsek sağlam bir ekran kartı isteyeceğini de şimdiden söyleyebiliriz. Postal 2 tüm ihtişamı ile 2003 Mart ayının 20'sine doğru raflarda olacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2022 00:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
Postal 2

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×