Prime World, Sosyal Oyunlarla DotA'yı Birleştiriyor

Mert Günhan
Mert Günhan 31.01.2013 - 14:59
Hardcore aksiyon RTS'ler ile sosyal oyunlar birleşiyor!
Silent Storm ve Heroes of Might & Magic 5 gibi oyunların yapımcısı Nival, DotA tarzı RTS oyunu Prime World ile oldukça iddialı. Türkçe yayınlanan ve desteğiyle dikkat çeken Prime World, Facebook ile bütünleşmiş olan “sosyal oyun” kavramını, DotA tarzı hardcore aksiyon RTS ile birleştiriyor.
  
Prime World henüz kimsenin keşfe çıkmadığı sularda bir rota çizdi ve başarıyla ilerliyor. Oyuncular arasında çevrimiçi yaratılan sinerji ve etkileşim ile hardcore bilgisayar oyunları arasında bir köprü oluşturuluyor.

Nival'in yapımcısı Alexey Semchenko, “Diğer sosyal oyunlar viraliteyi çok iyi kullanıyorlar, ama oyun geliştirmek için daha bir çok fırsat var” diyor. Facebook ile başarılı bir şekilde entegre olan Prime World'ün, bu popüler sosyal ağı kullanan hardcore bir oyun olduğuna vurgu yapılıyor ve “Prime World, arkadaşlarınızı istekleriniz için spam yağmuruna tutmanıza sebep olan bir çıkar uygulaması değil” deniyor.

Prime World seansları DotA maçları gibi gerçekleşiyor. Oyuncular rekabetçi bir maçın içinde yer alıyorlar ve senaryo dahilinde işbirliği yapıyorlar. Oyunun sosyal yanını dengede tutmak için de bir çözüm üretiliyor. Hardcore olmayan oyuncular, ön cephede savaşmak yerine kendi üslerinde kalıp Zuma benzeri mini oyunlarla takımlarına katkıda bulunuyorlar.

Prime World, Sosyal Oyunlarla DotA'yı Birleştiriyor
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 07:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
Prime World, Sosyal Oyunlarla DotA'yı Birleştiriyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×