1/3

Prince of Persia Kindred Blades - Ek Karakterler

Orhan Topaç
Orhan Topaç 3.06.2010 - 12:31
Gün geçtikçe daha çok detaya ulaşabiliyoruz.

Kaileena

Geçmiş:

Kaileena’nın soyu güvenilmez kaynakların “Tarihi Kayıtlar” toplanmış bilgiler hariç gizem içinde kalmıştır. En yaygın teori onun Tanrılar tarafından yaratıldığıdır – Zamanın üretilişi sırasında bilinmeden yaratılan bir yan ürün. Bir kaza, eğer böyle düşünmek isterseniz. Fakat Kaileena’nın var oluşunu bu şekilde açıklamak daha ziyade belli bir kesime hitap eden bir yaklaşımdır. Ayrıca doğru değildir.

Aslında, Kaileena bir Daeva’dır.* Aresura* bölgesinden geldiği söylenen mistik bir yaratık ırkındandır. Bu Kaileena’nın güçlerini açıklıyor: Geleceği görebilme, insanları canavarlara çevirebilme, ispitizma sırasında hava yükselmesi ve güçlü büyüler yapabilme yetenekleri. Fakat bu onun nasıl veya niçin Zaman Adasına yerleştiğini açıklamıyor.

Zaman Adası karanlık ve tenha, sisle örtülmüş ve vahşi denizlerle çevrelenmiş bir adadır. Bir sürü trajik (ve ironik) olaylar dizisi sonucunda Kaileena adaya kaçtı ve orada kendine kocaman bir kale inşa etti – hepsi vakitsiz ölmesini engellemek içindi. Göreceğiniz gibi, o geleceği gördü – ve bir gün Prens’in gelip onu bulup öldüreceğini biliyordu. Fark etmişti ama çok geçti, o bir kale inşa etmemişti, bir mezar inşa etmişti.

Fakat Prens – sadece kendi kaderini değiştirmek ile tatmin olmamıştı – bunun yanı sıra Kailena’nınkini de değiştirmeye çabalamıştı. Kaderi ile savaştı – fiziksel olarak Dahaka olarak bilinen bir yaratık şeklinde görünen kaderi ile. Ve Prens canavarı avlayarak dövüşü kazandı! Yüzyıllardır kendi sonunu bekleyen Kaileena, aniden kendini özgür bulmuştu. Prens ona yeni bir yaşama başlamak için bir şansı olduğunu önermişti – Prens’in KENDİ zamanında. Birlikte, ikisi adayı terk edip adayı (ve geçmişi) arkalarında bıraktılar.

Ve bu yüzden hikâyenin bitmesi gerekiyordu: Sonsuza kadar mutlu yaşadılar. Ne yazık ki, bu kadar kolay değil.

Kaileena’ya göre o bir Daeva’ydı. Ve ölürken bile güçleri vardı. Prens Warrior Within macerası sırasında, Kaileena’nın arta kalan güçlerinin Sands of Time(Zamanın kumları) olduğunu öğrenecekti. Kaileena’yı geçmişten KENDİ ZAMANINA getirişi sırasında, Prens dalgalanma efekti yarattı: Kumlar yaratılmayınca, Hindistanlı Maharaja tarafından hiç bulunmayacaktı – Kral Shahraman tarafından asla çalınmayacaktı – masum hür insanlara saldıran kumlar serbest kalmayacaktı. Hikâye değiştirilmişti.


Kişilik:

Hikâyemiz başlarken, Kaileena ne kendisinin ne de Prensin gerçekten kaderlerinden kaçmayı başaramadıklarını hissetmeye başlıyor, sadece olacak olayların ortamları değişmiştir.

Fakat Kaileena’ya göre, her nasılsa zamanları azalıyordu. Özgürlüğü, her nasılsa, kısaca, çok uzun süredir kaçınılmazdan kaçmaya çalıştığı fark etmesine yardım etti. Artık onun yapabileceği tek şey, zamana karışarak yaptıkları zararları en aza indirmeye çalışmaktı. Adada tanıştığımız umutsuz, sert kadın, şimdi soğukkanlı ve yatıştıran bir kişiliğe sahip. Onun sağduyusunun sesi – kehanetin sesi – Ve bu hikâye boyunca bize rehber olacak.

Kaileena olaylara sakin bir objektiflikle yaklaşır. O bir gözlemcidir – bir hikâye anlatıcıdır. Onun her şeyi bilmesini sağlayan doğaüstü yetenekleri sayesinde, onun perspektifi diğer karakterlerden daha geniştir. Açıkça Prens’in çabalarında başarılı olacağını umar - bu yardımcı olmaz ama onun konuşmalarına bir renk katar. Fakat yazık ki, daha fazla araya giremeyecektir. O – bizim gibi – oturmalı – ve en iyisini ummalıdır.

En sonunda olayları doğru yola sokmak Prens’e kalıyor.

*Daevalar: Eski Pers mitolojisinde hastalıklara neden olan ve her tür dinle savaşan iblislerdir. Onlar Angra Mainyu’nun veya namı diğer Ahriman’ın erkek hizmetkârlarıdır (veya takipçileridir). Dişi hizmetkârlar Druglar diye bilinir. .Onlar hep birlikte Ahura Mazda (Ormazd) ve onun Amesha Spenta’larıyla savaşırlar.

Aslında, Deavalar, Ahuralar ile birlikte, Tanrılar ve Ruhlar’ın bir sınıfıydı. Daha sonra Pers inançları onları daha alt sınıflara, iblislere ayırdı. Devil (şeytan) kelimesi Daeva’dan türemiştir.

Yedi Daeva iblisi: Aesma Daeva, Aka Manah, Indra, Nanghaithya, Saurva, Tawrich ve Zarich.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×