1/6

Prince of Persia: Warrior Within

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Perslerin karanlık yüzlü, acımasız prensi karşınızda!
Platformlar XBox
Prince of Persia: Warrior Within
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 89
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%100
Artılar Müthiş grafikler ve harika efektler. Aksiyon yine en üst düzeyde. Süper müzikler.
Eksiler Yapay zeka ve ses hataları. Sands of Time'dan sonra çok büyük yenilik getirmiyor.

Eski oyunlar:

Prince of Persia (1989):

PC’lerin sadece iş amaçlı kullanıldığı, oyun oynamak isteyenlerin Amiga’yı tercih ettiği zamanlarda, zindana atılmış bir prensin kurtuluş mücadelesi oyun dünyasında pek çok tabuyu yıktı. Jordan Mechner isimli genç bir programcının yaptığı ilk ciddi proje olan Prince of Persia ile “kinetik animasyon” tekniğini geliştirmiş, gerçekçi animasyonlara başarılı bir oyun hazırlamıştı. 1989 yılında piyasaya sürülen ve 320 kb’lık iki disketten oluşan oyun tüm dünyada 2 milyonun üzerinde satış rakamlarına ulamış, yerkürede bulunan tüm oyun platformlarına birer örneği çıkmıştı. Oyun diye tabir edilen programların en önemlileri arasına giren Prince of Persia, o kadar gerçekçi karakter animasyonları sunuyordu ki uzun yıllar eşi ve benzerine rastlanılmamıştı. Dönemin en iyi bilgisayarı olarak kabul edilen Machintosh Apple’a yapılan versiyonu ise görsel yönden en yüksek düzeyde olanıydı.

Prince of Persia: Warrior Within
  
Prince of Persia: Warrior Within

İlk oyunun ahım şahım bir senaryosu yoktu. Zindana atılmış bir prensi yönetiyor, platformdan platforma atlayarak bulmacaları çözmeye çalışıyorduk. Tuzaklarla dolu zindanda bir yandan hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da güzel prensesi kurtarma isteği ile yanıp tutuşuyorduk. Oyunun bir ilginç yanı da bir saat içinde bitirilmesi gerekliliği idi. İlk oyun hala bir efsane olmakla birlikte DOS oyunları içerisinde hala oynanan nadir yapımlardan biridir.

Prince of Persia 2: The Shadow and The Flame (1993):

Prince of Persia: Warrior Within
  
Prince of Persia: Warrior Within

Prince of Persia’nın muazzam büyük ilgi ile karşılanmasının ardından ikinci oyun tam 4 sene sonra geldi. İlkinden çok daha iyi grafiklere, renkli görüntülere sahip olmasına rağmen ilki kadar tutulmadı oyunun fanları tarafından da pek fazla sevilmedi. Oynanış açısından büyük değişiklikler olmamıştı ancak sanki genel havası yok olmuştu. Platformlar boyutlu olarak tasarlandığından alışması zordu ve animasyonlar da eskisi kadar gerçekçi gelmemeye başlamıştı. Yine de ismi dolayısı ile büyük satışlara ulaşan oyun, gelişen teknoloji karşısında büyük bir sessizliğe girdi.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×