1/5

Prisoner of War

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Tam çözümü içinde fazla beklemedik.

Kelebek filmini göreneniniz var mı bilmiyorum, gerçekten muhteşem bir filmdi. Dönemin başyapıtlardan sayılıyor. Konu, Alman kampında esir olan 2 İngiliz askerin kaçma planlarını konu alıyor, işte bu kaçış heyecanını yaşacağınız bir konu şimdi bilgisayarlarımızda. Evet kaçmaya hazır mısınız?

Açıklamaya geçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek istiyorum:

  • Bir üniforma buldunuz ve giydiniz, dikkat edin o üniforma ile üst rütbeli komutanlar sizi farkeder, ayırca koştuğunuz zaman diğer askerler de sizi farkeder
  • Planlarnızı genellikle “evening call”’da başlatın
  • Üniformasız bir planı yapmak zorunda kalırsanız, “bootpolish” (ayakkabı boyasını) yüzünüze sürün ve devamlı olarak eğilerek ilerleyin
  • Üniformayı ve boyayı aynalarda kıllanabilirsiniz
  • Taş, kanca vs. Gibi objeleri “fps” modunda kullanabilirsiniz, onları değiştirmek için “tab” tuşunu kıllanın.
  • Devamlı olarak haritanızı kontrol ederek yürüyün, eğer görülürseniz panik yapmayın ve haritaya bakarak ögrüş açısından kaçın.
  • Kapılardan girmeden önce mutlaka delikten içeriyi kontrol edin
  • Tamamladığınız görevlerinizi herzaman Escape Cometee ile konuşun

CAPTURED

İlk olarak karşıdaki kabine gidip sırt çantasını sandığa koyun, ardından yemek zamanı gelecek, dışarı çıkın ve 2 askeri izleyerek yemekhaneye gidin, O’brian ve Clancy ile kaçış planı hakknda konuşun. O’brian sizden kaçış planı için para yerine geçen 50 obje istiycek. Objeleri Sickbay’de (hasta bakım evi) bulabilirsiniz. Yemek zamanı olduğu zaman harekete başlayın. Sickbay yemekhanenin arkasında, biri sizi görmeden duvarda atlayın ve içeri girin. Objeleri toplayıp O’brai ile konuşun.

FIND A BRASS KEY

Ayakkabı boyası ile yüzünüzü boyayın ve kabininizin solunda kalan tellerden atlayın ve “barrack”’a gidin, anahtar kabinin içinde sağ tarafta duvarda asılı, alın ve kabininize dönerek oyunu save edin.

STEAL A CROWBAR

Uçak arkadaşınıza anahtarı adığınızı söyleyin, size manivelayı nasıl alacağınızı söyliycek. Yapmanız gereken; kabininizin arkasındaki tellerden atlayıp karşıdaki yarıktan geçmek. Sağdaki kulede bekçilik yapan askere dikkat edin, tellerden atlamadan önce devriye gezen askerin sağa gitmesini bekleyerek yarığın ağzına gidin ve haritanızı kontrol ederek devriye gezen askerin sağa gitmesini bekleyin, kuledeki gözcüye de dikkat ederek evin soluna geçerek otların arkasına gizlenin. Haritadan soldaki bekçinin bakış açısını gözleyin ve uygun bir zamanda ilerleyip kutuların arkasına gizlenin, haritadan bakarak askerin sağa gitmesini bekleyin, bu arada kuledeki bekçi kabinin kapısı yönüne bakyığı zaman hareket edin, tam bakış açısını değiştirdiği zaman kapıdan girin. Masadan manivelayı alın, delikten bakarak dışarıyı kontrol edin uygun bir zamanda dışarı çıkarak geldiğiniz yönden dönerek yine çimenlerin arkasına gizlenin, hızlı bir şekilde hareket edini Daly ile konuşun ve oyunu save edin.

Not: Otların arkasında sizi kimse göremez

ESCAPE

Oyuna “evenig roll” vakti başlayın, denetlemeden sonra kabininize giderek yüzünüzü boyayın ve manivelayı alın. Kabininizin solundaki duşlara gidip gizlenin, haritada askerlerin gidişatını izleyerek uygun bir zamanda telden atlayıp karşıya geçip evin altına inin ve sonuna kadar ilerleyin, uygun bir zamanda soldaki telden atlayıp kabinin kilitini kırıp içeri girin, yavaşça hareket ederek diğer kapıdan dışarı çıkın, hemen soldaki varillerin arkasında gizlenin, yapmanız gereken ilerdeki kamyona binmnek, yanına başlayın “1” tuşuna basarak kamyona binin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×