1/8

Profesyonel Oyuncu Kimdir?

İzzet Berkay Karamanderesi
İzzet Berkay Karamanderesi 3.06.2010 - 12:31
On-Line Gaming, Profesyonel Bilgisayar Oyunculuğu ve On-Line FRP Oyunculuğu

On-Line Gaming, Profesyonel Bilgisayar Oyunculuğu ve On-Line FRP Oyunculuğu

Bu üç ana başlık altında toplayabileceğim konular aslında sıfır bilgiye sahip bir insanın (Yani bu konular hakkında) 4 senede öğrenebileceği ve yüksek okullarının (Fakülte düzeyinde) sadece internette yerli ve yabancı Clan sitelerinde sınırsız bir bilgi dağarcığı ile anlatılabilecek, Türkiye’de henüz bilinmeyen bir sektör. “Nasıl yani?” diye soracağınızı “Bunlar meslek mi?” diye merak edeceğinizi biliyorum. Çok basit bir örnek vermem gerekirse, “Türkiye’de neden kozmonot veya astronotluk meslekleri yok?” demek yeterlidir. Bunun cevabı da gayet basit. Türkiye çok geri kalmış bir ülke. Hala doğan görünümlü şahin üretmekte. Tamam; F-16 üretiyor olabiliriz. Gerçi kısmen bazı parçalarını İsrail ve Amerika güdümünde üretmekteyiz ama asıl gerçek olan biz bütün bilgili, zeki ve alanında uzman genç iş gücümüzü Dünyanın diğer süper güçleri sayılan gelişmiş ülkelere kaptırdık ve kaptırmaya devam ediyoruz. Burada yukarıdaki başlıklar ile saydığım hiçbir sektör gelişmiyor. Nedenlerini aşağıya maddeler halinde sıralıyorum:

  • Devlet yönetimi ve bulundukları çağda “O ney ya?” yaklaşımına sahip devlet erkanı. 
  • İnternet altyapısının ülkenin belli şehirlerinin belli kısımlarında kısmen ve yetersiz bir şekilde gelişmiş olması. (Gelişmeden kastım Kablo netin isim itibari ile bulunuyor olması. Yoksa gerçek anlamda net yok) 
  • Ülkenin eğitim sisteminin yeterli olmaması ve ezberci eğitimin anaokulunda şiirler, şarkılar ile başlayıp Üniversite ve Fakültelerde Laboratuvarlarda direk gösterilerek öğretilmesi gerekenlerin hala çok eski kitaplardan “oku, gel” mantığı ile verilmesi. 
  • Ülkede her işin, hiç alakası olmayan kişilere verilmesi ve gerektiği gibi yapılmaması. 
  • Sorunlara anında çözüm bulunmayıp “sonra yaparız” mantığının her türlü devlet dairesi ve özel sektörde kullanılması. 
  • Boşverci zihniyetin ülkenin her yerinde egemen olması. 
  • “Ya göstermelik bir tane yapalım” mantığının güdülmesi. 
  • “Yaptında madalya verdiler mi?” mantığının her yerde her işi yapmayı engellemesi. 
  • Cahil ailelerin (İlla Fakülte mezunu olması, okumuş veya kültürlü olduğunu göstermez, kendi ailemden biliyorum) çocuklarını kendi kafalarına göre eğitip yönetmeye çalışmaları ve onların yapacaklarının önüne geçmesi. 

Araştırmacı gençlerin, ölmüş ideolojik fikirleri kendine erdem ve amaç edinmiş işe yaramaz boş, ezik ve niteliksiz gençler tarafından ipe sapa gelmez sebeplerden dolayı yaralanmaları ve öldürülmeleri. (Bugün ne yazık ki ülkemizde hala komünist, faşist ve satanist gençler var ve bunlar benim gibi aydın ve kendini aşmış gençlerin önünde birer içi boş koli gibi engel oluşturmakta. İçleri boş çünkü onları dolduranlar kendileri değil başkaları. Kesinlikle ıslah edilmeleri ve topluma geri kazandırılmaları gerekmekte.) Bunlar bu üç sektörün gelişmemesinde belli başlı 10 sebep ancak daha sayamadığım şu anda aklıma gelmeyen yüzlercesi var. Şimdi hepsini sıradan teker teker açıp bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan diğer yazılı ve görsel basını biraz aydınlatayım. Halk zaten okumadığı için bugün her türlü seçiminde yanlış yapmakta. BBG’den tutunda devleti yönetenlere kadar her şeyde yanlış olanı ısrarla seçiyorlar. Ama ne diyeyim her işte bir hayır vardır. Bir gün gelecek On-Line Gaming’te benim gibi isim yapmış gençler ülkeyi yönetecek işte o zaman hiçbir devlet adamı benim nereden haberim olsun demeyecek. Çünkü bizim her zaman her olandan herkesten önce haberimiz olur. Her istediğimiz bilgi ve yardıma da anında ulaşırız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×