PS Store, çok yakında Türkiye’de!

Merlinin Kazanı 8.09.2010 - 10:04
Türkçe oyunlar da yolda
Basın Bülteni

(07.09.2010 – İstanbul) – Sony, Türkiye’deki PlayStation tutkunlarının heyecanla beklediği PlayStation® Network (PSN) ile ilgili müjdeli haberi verdi. Bu habere göre, PlayStation’ın tüm internet servislerinin toplandığı çok önemli ve büyük bir ağ olan PSN, Eylül ayı itibariyle Türkiye’de hizmete sunuluyor. Bu Network’ün en önemli unsurunu ise oyunseverlere önemli avantaj ve kolaylıklar sunacak olan PS Store oluşturuyor. PS Store Türkiye’den uygun fiyatlarla mini oyunlar, oyunların indirilebilir içerikleri, kişiselleştirilebilir içerikleri, oyunların betaları ve multiplayer demoların yanı sıra ücretsiz oyun demoları da indirilebilecek.

PS Store ile Türkiye’den oyunlara ulaşmak çok kolay olacak

Oyunseverler, birçok içeriğe online olarak hızlı bir şekilde ulaşırken, bu başlangıç, gelecek dönemlerde yeni servislerin sunulması için de son derece ciddi bir altyapı oluşturacak. PSN Türkiye’nin içerikleri arasında, mini oyunlar, oyunların indirilebilir içerikleri, kişiselleştirilebilir içerikleri ve ücretsiz indirilebilen oyun demoları yer alacak.

Türkçe oyunlar da geliyor

Tüm bu oyun ve içeriklere erişip, dilediğini kolayca satın alabilmenin yanı sıra PSN kullanıcıları, PS Store ile ilintili olan PSP Go, Buzz, Singstar gibi oyunları da Türkiye pazarında rahatlıkla bulup, satın alabilecek. Eylül ayı itibariyle aralarında Colin McRae: Dirt 2, Uncharted 2’nin de  olduğu PS3 Platinium oyunları peşin alımlarda 49 TL’den, yeni PS Move oyunları 99 TL, ekonomik grup PSP oyunları PSP Essentials’ı 19,90 TL’den satışta olacak. PS’nin, oyun tutkunlarına en büyük sürprizi ise Türkçe oyunlar olacak.

Neden PlayStation® Network?   

•    Online oyunların keyfini çıkarmak için: Sadece kişiye özel küresel bir kimlik sayesinde çevrimiçi çoklu oyuncu (multiplayer) oyunlarında dünyaya meydan okuyabilir, düzenli olarak gerçekleştirilen turnuva ve yarışmalara katılabilir ve diğer PlayStation®Network kullanıcılarıyla içerik paylaşabilirsiniz.     

•    Playstation Store'dan alışveriş yapmak için: Bütün PS3 ve PSP oyunlarını, HD filmleri ve oyun demolarının yanı sıra betaları ve multiplayer demoları da indirebileceğiniz PlayStation Store’u ziyaret edebilirsiniz.    

•    Arkadaşlarınızla mesajlaşmak için: Aile ve arkadaşlarınızla yazılı, sesli ve videolu mesajlaşabilir, anlık gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

•    İnternette sörf için: PS3 ve PSP sistemindeki dahili tarayıcı sayesinde internette sorunsuz sörf yapabilir, uçsuz bucaksız online dünyanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2024 12:04
Kalan Karakter: 300 Gönder
PS Store, çok yakında Türkiye’de!
İlginizi Çekebilir