PS2, Avrupa'da 10 yaşına bastı

Mahmut Saral
Mahmut Saral 24.11.2010 - 13:35
Mutlu yıllar
Geçtiğimiz gün X360'ın 5. yaş günün kutlamıştık. Şimdi de sırada daha tecrübeli ve yaygın bir konsol var; PS2. Sony'nin ikinci jenerasyon ev konsolu olan PS2, tüm dünyada şimdiye kadar 140 milyondan fazla satıldı, binlerce oyuna ev sahipliği yaptı. En öne çıkan serileri olarak Gran Turismo, Final Fantasy, God of War, Metal Gear Solid ve GTA gibi serileri gösterebiliriz. Bu arada konsolun en çok satan oyunu ise, yaklaşık 20 milyon satan GTA: San Andreas. İşte bu konsol, tam 10 yıl önce 24 Kasım 2000 tarihinde Avrupa'da satışa sunulmuştu. Günümüzde de hâlâ popülerliğini koruyan PS2, adını çoktan ölümsüzleştirdi bile.

PS2, Avrupa'da 10 yaşına bastı
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 07:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
PS2, Avrupa'da 10 yaşına bastı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×