PS2, F1 Konsol Yarışlarında pole pozisyonda!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
PS2, F1 Konsol Yarışlarında pole pozisyonda!
PlayStation 2, SCEE ‘nin 4 yıllık özel anlaşma ile artık resmi F1 oyunları için tek oyun konsolu haline geldi. Sony'nin bu anlaşma ile ilgili açıklaması ise şu şekilde;

Resmi Formula 1 ismini kullanan ve FIA nin önüne yeterli miktari koymakta direnen birçok yayıncı firmaya yıllardır dayanan Formula 1 yönetimi SCEE ile PlayStation’a özel bir anlaşma imzaladı. Dikkat edeceğiniz gibi sadece PS2 ‘yi belirtmiyoruz çünkü anlaşma 2007’ye kadar olduğundan ve bu tarihte PS2’nin inanılmaz hedeflere ulaşması sürpriz olmayacaktır. Bu büyük anlaşmanın Studio Liverpool’s Formula One 2003 adını taşıyan ilk meyvesi, Schumacher hızı ile bu Temmuz da satışa sunuluyor.

Dönüm noktası olan bu anlaşma sonucu şu andan 2007 ye kadar piyasaya sürülecek tüm PS2 Formula 1 oyunları, tüm gerçek istatistikleri, kuralları, takımları ve sürücü özelliklerini yansıtacaktır. Buna gore, Formula 1 2003, gerçek yarışta olan önceki yıllara gore daha dengeli, eğlendirici ve rekabetçi tüm yeni kurallara bağlı kalarak veyeni sezonda pistlerde yarışan 20 sürücü ve 10 takımın tüm özellikleri ile hazırlanmıştır. Bunlara ek olarak, SCEE gelişen araç performansı ve teknik detaya gore tam uyumlu eşsiz bölümlerin sözünü veriyor.

Desteklenen yenilikler sadece gelişen araçlar değil. 16 resmi parkurun her biri kolaylıkla farkedilebilir detaylandırmalardan (zarar verilebilir parkurdışı nesnelerin eklenmesi dahil) faydalanmış. Alışılagelmiş yapay zeka simdi bireysel sürücü kişiliklerini gözönünde bulunduruyor ve geliştirilmiş araç hasar efektleri, motor hatalarının sonuçlarını üzülerek dikkate almanızı sağlıyorlar. Hatta dünyanın birçok kesiminde tanınmış İngiltere’den Matin Brundle, Almanya’dan Heiko Wasser ve Finlandiya’dan Matti Kyllonen gibi F1 TV yorumcularının anlatımları bile oyunda mevcut.


F1 sporunun tekrar devinirlik kazandığı ve seyircilerin tekrar pistlere gelmeleri ve TV başına geçmelerini takiben, SCEE bu lisansı almak için daha iyi bir zaman bulamazdı. Umuyoruz ki Formula One 2003 de aynı başarıyı sanal F1 oyunları için de gösterir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 02:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
PS2, F1 Konsol Yarışlarında pole pozisyonda!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×