PS3 Cell işlemcisi gelişiyor

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
PS3 Cell işlemcisi gelişiyor
Cell çipi ile ilgili IBM sistem ve teknoloji uzmanı Peter Hofstee, Playstation 2'de ilk başlarda görülen aksaklıkları göstererek Playstation 3'te bulunacak olan Cell mikroişlemcisi ile oyunları daha kolay bir şekilde geliştirilebileceğini söyledi.

Ayrıca Hofstee, news.com sitesine yaptığı bir açıklamada; yeniliğe ve yeni mimarinin dengesini kurmaya özen gösterdiklerini belirtti. Bu platformun öğrenilmesinin öncekinden daha kolay olduğunu vurguladı.

Çipini çok 'esnek' bir yapısı olduğundan bahsederken Hofstee, sözlerine 'daha genel bir mimari bize daha yeni şeyler yapma fırsatı verecek' diyerek devam etti.

Şu ana kadar üç yeni nesil sistemin (Playstation 3, Xbox next, Revolution) de çoklu işlemci özelliği barındıracağı ve geliştiricilere yeni kodlar yaratma fırsatı vereceği söyleniyor.

Playstation 3'ü güçlendirmesinin yanı sıra, Cell çipi (Sony) Ev elektronik sistemlerinde ve bilgisayarlarda (Toshiba - IBM) kullanılacak.

Yapılan yorumlar, Sony'nin yeni konsolu hakkındaki karışık geliştirme dedikodularını biraz olsun dindiriyor. Daha önce Playstation 2 hakkında yapılan yorumlarda konsolun ömrü karmaşık yapısı nedeniyle zorlukla açıklanıyordu.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 17:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
PS3 Cell işlemcisi gelişiyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×