PS3 kanserle mücadelede başı çekiyor

Yavuz Can
Yavuz Can 3.06.2010 - 12:31
PS3 kanserle mücadelede başı çekiyor

Sony'nin en yeni konsolu PS3'ün 1.60 firmware güncellemesi arka planda dosya indirme, daha rahat sörf ve Folding@Home projesine katkı imkanı sunmakta.

Kullanıcılar oyun oynamadıkları zaman konsollarının işlem gücüyle başta kanser olmak üzere Parkinson, Alzheimer, kistik fibroz gibi hastalıklarla mücadelede gerekli moleküllerin hesaplanabilmesi için Stanford Üniversitesi'nin Folding@Home projesine katkıda bulunabiliyor. En son istatistiklere göre yaklaşık 30.000 PS3 toplam 515 teraflop işlem gücüyle en büyük katkıyı sağlıyor. En yakın takipçisi olan Windows tabanlı 160.000 kayıtlı PC ise toplam 150 teraflop işlem gücüne sahip. Yine de PS3 birim ünite başına başarımda ATI'nin GPU'larına yetişemiyor. Bu iş için özel programlanan 750 kadar ATI GPU toplamda 44 teraflop işlem gücüyle projeye katkıda bulunuyor.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2022 22:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
PS3 kanserle mücadelede başı çekiyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×