PS3'ün hareket algılayıcısı geriye uyumlu olabilir

PS3'ün hareket algılayıcısı geriye uyumlu olabilir

Orçun Çavuşoğlu
Orçun Çavuşoğlu 3.06.2010 - 12:31
PS3'ün hareket algılayıcısı geriye uyumlu olabilir

Merlinin Kazanı - Extra Oyuncuların Buluşma Noktası

         Yeni kontrolörler halen yapım aşamasındayken, SCEA'nın (Sony Computer Entertainment America) CEO'su ve başkanı Jack Tretton, yeni kontrolörlerin Playstation 3 konsolundaki bütün oyunlarlar uyumlu olmasını istediğini söyledi.

         CNBC ile konuşan Tretton; oyuncular, ne kadar çok oyunun yeni hareket algılayıcı kontrolör teknolojisi ile destekleneceğini gördüklerinde şaşıracaklarını söyledi. "God Of War 3'ü" Wii'nin kontrolörleri ile oynamayı hayal edemediğini, ama Sony'nin hareket algılayıcı kontrolörlerinin üstesinden gelerek daha fazlasını sunacağını belirtti ve "Sanırım bizim kontrolörlerimiz (hareket algılayıcılı) şu anda piyasaya çıkmış her oyunda ve üzerinde çalışmakta olduğumuz her oyunda kullanılabilecek." dedi.

         Piyasada bulunan oyunlar için yeni kontrolör ile uyumlu hale getirecek yamalar ile ilgili soru yöneltildiğinde ise, Tretton: "Sanıyorum ki kesinlikle akla uygun." şeklinde cevap verdi.

KAYNAK
PS3'ün hareket algılayıcısı geriye uyumlu olabilir
psu.com


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2021 18:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×