PS4 bölge kilidi mevzusunda kafaları karıştırdı

PS4 bölge kilidi mevzusunda kafaları karıştırdı

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 7.10.2013 - 00:18
Yine imdadımıza Shuhei yetişti
PS4'ün bölge kilidine sahip olmayacağı uzun bir süredir biliniyordu, fakat yakın zamanda yayınlanan resmi bir S.S.S. (sıkça sorulan sorular) belgesi kafaları karıştırdı. Japon oyuncular için yayınlanan S.S.S. içerisinde şu soru yer alıyor: "Japonya'da yurtdışından aldığım oyunları ve konsolları kullanabilecek miyim? Tersi olarak buradaki oyunlar da yurtdışında kullanılabilecek mi?". Soru gayet makul, kafa karıştıran cevap. Resmi belgede cevap şu şekilde: "Her bölgenin güvenlik standartları açısından ve çalışmasından emin olmak için lütfen kendi bölgenizden PS4 ve oyun satın alın. Bazı yapımcıların bazı oyunlarının bölge kilitli olma olasılığı olabilir. Aynı zamanda yurtdışından PS4 alırsanız Japonya'daki destek hakkınızı kaybetmiş olabilirsiniz". Neyse ki bu biraz muğlak cevabı, Sony Worldwide başkanı Shuhei Yoshida netleştirdi. PS4 hâlen bölge kilitli değil, fakat Sony sıkıntı çıkmaması açısından kendi bölgenizden konsol ve oyun almanızı öneriyor.

PS4 bölge kilidi mevzusunda kafaları karıştırdı
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 08:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.08.2016 09:51
1. 2. 3. bölge arasında ne fark var ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×