PS4 yarış oyunu Driveclub, yolun sonuna geldi

PS4 yarış oyunu Driveclub, yolun sonuna geldi

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 2.04.2019 - 13:06
Driveclub'ta işler pek yolunda gitmedi

PlayStation 4 yarış oyunu Driveclub'ın çevrimiçi sunucuları kapanıyor. Sony Interactive Entertainment, Driveclub'ın çevrim içi serverlarını kapatma kararı  aldı. Aradan geçen 5 yıldan sonra Driveclub çok oyunculu moduna veda ediyor. Driveclub, Driveclub VR ve Driveclub Bikes'teki tüm çevrimiçi özellikler geçersiz olacak. Driveclub'ın Sony için pek de yolunda gitmediğini söyleyebiliriz. Oyuncular sürekli bağlantı sorunlarından yakınıyordu. Bunun yanında beklenen içeriklerin de oyuna eklenmemesi oyuncuları Driveclub'dan hızla uzaklaştırmıştı. Bu gelişmeler, yapımcı stüdyo Evolution Studios'un kapanmasına kadar devam etti. 

PlayStation 4 yarış oyunu Driveclub'ın çevrimiçi sunucuları kapanıyor

Sony kanadından gelen açıklamaya göre,  Driveclub, Driveclub VR ve Driveclub Bikes çevrim içi sunucuları 31 Mart 2020'de tamamen kapatılacak. Serverları kapatılacak olan Driveclub, çok oyunculu modu ile öne çıkan yapımdı. Bu gelişmenin Driveclub'ın sonu anlamına geldiğini söyleyebiliriz. 31 Ağustos tarihinde ise oyunun genişleme paketleri ve sezon pass'leri PlayStation Store'dan kaldırılacak. 

Playstation 4'ün ilk oyunları arasında yer alan Driveclub, beklentileri çok fazla karşılayamamıştı. Oyun daha sonra PlayStation Plus ile ücretsiz olarak verilmişti.      

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 21:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.04.2019 09:38
Tüm oyun haber sitelerinde drive club'a editörler gömer, oyuncular sahip çıkar. Nedir bu oyunla alıp veremedikleri bilemiyorum. Oynanış güzel, grafik güzel, sesler iyi daha ne yapacaktı bu adamlar?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.04.2019 15:08
Ben hâla ilk günkü gibi severek ve zevkle oynamaya devam ediyorum bence oyun gayet güzel ve çekici.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2019 23:09
31 Mart 2020 nedir yaa bu oyun senelerce oynanır biz deli gibi arkadaşlarla giriyoruz 1 sene sonra kapatılcakmı saçmalığa bak..!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2019 16:23
aslında oyun çok kötü değildi, hatta grafik kalitesi olarak zamanının ötesinde bir yapımdı ama yarım yamalak çıkartılması hava koşullarının oyuna sonradan eklenmesi , aşırı arcade oynanış oyunu başarısız kıldı. Halbuki bu stüdyo motorstorm efsanesinin de yaratıcısıydı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2019 16:04
Severek oynadığım bir oyunda çıkalı 5 yıl olmasına rağmen çoğu araba yarışından daha güzel grafiklere ve çevre detayına sahip, arcade ağırlıklı yarış sevenler için gayet güzel bir oyun du. Alakasız olacak ama keşke motor storm un yeni oyunu gelse ps4 e
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×