PSP 2 için yeni patent

PSP 2 için yeni patent

Erdem Yaşar
Erdem Yaşar 29.11.2010 - 15:48
Ona dokunacağız

PSP ile Playstation eğlencesini mobil hale getiren Sony'nin yeni projesi olan PSP2 hakkında ipuçları ortaya çıkmaya başladı. Sony avukatlarının aldığı son patentler ile PSP2'nin son görünüşü tam olarak anlaşılmasa da en çarpıcı özellik ana ekrandan bağımsız bir touchpad bulunması, hatta son gelen duyumlara göre bu touchpad cihazın arka tarafında bulunabilir.

Bir diğer olması beklenen özellik ise kullanıcıların ekrandan obje manipülasyonu yapabilmesi. Bu da demek oluyor ki PSP2 büyük bir ihtimalle multitouch (çoklu dokunmatik) özelliğini destekleyecek. Bir diğer patent olan "prediction engine" (tahmin motoru) ise kullanıcının daha önceki hareketlerini hatırlayarak butonların ekrandaki yerlerini değiştirebilecek. Her kullanıcı için dokunmatik ekranda hareket eden dinamik butonlar fikri oldukça yaratıcı görünüyor

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 06:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×