1/3

PSP 3004

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PSP, yeni imajı ve özellikleriyle yeniden karşımızda...
2005 yılı içerisinde piyasaya sürülen ve neredeyse dördüncü yaş gününü kutlayacak olan Sony’nin yumurcak cihazı PlayStation Portable, artık alışmaya başladığımız üzere hemen her yıl gelişmiş bir versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Bizler PSP 2’yi beklerken, aslında Sony’nin bu konuda hiç de aceleci davranmadığını görüyoruz. Varolan donanım ve yazılımı geliştirmekle yetinen firma, öyle görülüyor ki PSP 2 için ilk PSP’de de olduğu gibi büyük bir patlamaya sessiz sedasız hazırlık yapıyor.

İlk çıktığı yıldan beri PSP 1000 (İlk versiyon) kullanan biri olarak, hem 3004’ü mercek altına almadan, hem de 1000 ile 3004’ü karşılaştırmadan önce, bu becerikli cihaz ile hiç tanışmamış olanlar için kısa bir bilgi verelim. PlayStation Portable’ın bir multimedya cihazı olduğunu söylemek, onu tam anlamı ile tanımlamak olacaktır. Zira onunla yapabileceklerinizi sıralarsak; video izlemek, resim görüntülemek, müzik dinlemek, İnternet’e girmek ve tabi ki oyun oynamak, bu cihazın altından kalkabildiği en temel özellikleri olacaktır. Kontrol tuşları, ekran ve bir optik okuyucuyu üzerinde taşıyan cihaz, ufak sayabileceğimiz boyutu ile nerede olursanız olun yanınızda taşıyarak ihtiyaç ve zevklerinize cevap verebiliyor. Wireless bağlantısı ile herhangi bir ağa bağlanarak İnternet’te gezmek yada diğer PSP’ler ile iletişim kurarak birlikte oyun oynamak, hafıza kartında verilerinize ev sahipliği yapmak gibi nice özellik bu ufak cihazda yer alıyor.

PSP 3004
"Yeni PSP, 2000 serisindeki gibi ince ve hafif. Ayrıca eski serilerdeki Home tuşunun simgesi PlayStation logosu ile değiştirilmiş."

Evrim geçiren PSP

Temel olarak PSP’nin içeriği ve işlevlerini anlattıktan sonra, PSP 3004 ile gelen yenilik ve değişimlere bakalım ve ilk versiyon 1000 üzerine neler kaydedildiğini karşılaştıralım. PSP 3004 çıkmadan önce asıl kilometre taşı sayılabilecek 2000 versiyonunun da bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bu nedenle Sony’nin basamakları yavaş yavaş tırmandığı, her versiyon ile cihaza bir yapı taşı daha eklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Her şeyden önce 2000 ve sonrasında çıkan PSP’lerin 1000 serisinden daha ince ve daha hafif olduğunu görüyoruz. Bu durum 3004’te de aynen devam ediyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×