1/3

PSP Dosyası

PSP Dosyası

Ata Benli
Ata Benli 3.06.2010 - 12:31
Cebinizdeki PS2'lerle ilgili bilmek istediğiniz herşey!
İlk PlayStation çıktığında gözlerimize inanamamıştık. Uykusuz geceler geçirmiş, her elektrik kesildiğinde belediyeyi sövmüştük. Derken PlayStation 2 çıktı. “Bundan iyisi olamaz!” demiştik. Şimdi de elimizde PSP denilen küçük canavarlardan var. Ben yine “bundan iyisi olamaz!” diyorum.

PSP sadece özel PSP oyunlarını oynatan bir alet değil. Mp3 dinleme, video ve film izleme, resimlerinize bakma, internet ve MSN’e girme (Evet yanlış duymadınız MSN!), televizyon izleme, radyo dinleme, Gameboy Advance, Comodore 64 ve DOS oyunlarını oynatma gibi bir çok özelliği mevcut.

Teknik...

Önce biraz teknik bilgiler verip kafanızı ütülemek istiyorum. 333 Mhz’lik bir işlemciye sahip PSP. Ayrıca şu anda kullandığımız 802.11b’lik wireless (kablosuz iletişim / Wi-Fi) ye sahip. PSP’nin bir adet USB 2.0 çıkışı, kızılötesi bağlantısı ve kulaklık çıkışı mevcut. PSP oyun save datalarını kaydetmek için Sony Memory Stick Duo Pro kullanıyor. Sizde bu Memory Stick’e resim dosyalarınızı, mp3’lerinizi ve videolarınızı koyabiliyorsunuz. Şu anda 2 GB’lık Memory Stickler mevcut. Bunun fiyatı bir adet PSP ile eşit.

PSP ile Mp3 dinleyin!

PSP ile mp3 dinleyebilmek için 4 şeye ihtiyacınız var. 1-PSP 2-USB data kablosu 3-Bilgisayar 4-Mp3. PSP’nizi bilgisayarınıza USB data kablosu ile bağlayın. Bilgisayarınız PSP’nizi tanıyacaktır. PSP’nizin bulunduğu klasöre girin. Oradan da Music klasörüne istediğiniz mp3’leri sürükleyip bırakın. Bu kadar.

PSP ile Video izleyin!

Xillisoft PSP Video Encoder programınız varsa zaten olay bitmiştir. Yoksa www.download.com ‘dan indirebilirsiniz. Ancak hemen sevinmeyin. Şu anki en güncel PSP sürümü 2.5’te direk videoları oynatmıyor. Video izleyebilmek için önce bu program ile mp4 formatına istediğiniz videoyu convert edin. Sonra Memory Stick’in içinde hiçbir klasöre girmeden MP_ROOT adında bir klasör yaratın. Şimdide bu klasörün içinde 100MNV01 adlı bir klasör daha yaratın. Sonra convert ettiğiniz videoyu bu klasörün içine, adını M4V00001.MP4 olarak değiştirip koyun. Ancak bu işlemlerden sonra videoyu PSP’nizden izleyebilirsiniz. Başka videolarda koyacaksanız, convert edilmiş halinin adını M4V00002.MP4 yapıp, aynı klasöre koyun. İstediğiniz sayıya kadar çıkartabilirsiniz. (M4V00003.MP4, M4V00004.MP4, M4V00005.MP4, M4V00006.MP4 gibi) Fakat dert etmeyin. Çok yakında çıkacak yeni bir sistem güncellenmesi ile direk videolarınızı hiçbir işlem yapmadan izleyebileceksiniz.

PSP ile DVD kalitesinde film izleyin!

Oyun gibi UMD disc olarak UMD filmlerde şu an ülkemizde satılmakta. D&R ve Teknosa gibi yerlerden bu filmleri almanız mümkün. Filmler çok ama çok kaliteli. Çoğunda Türkçe altyazı seçeneği bulunmasada izlenmeye değer. Ayrıca kamera arkaları, setlerde yaşanan ufak kazalar ve fragmanlar gibi özel bonuslar da, bu UMD filmlerde mevcut.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×