1/14

PSP Şahlanıyor

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Önümüzdeki aylarda elimize gelecek oyunlar
PSP’nin oyunlar konusunda kısmeti kapandı, fazla yapım çıkmıyor diyenler var. Ama bu sene içinde oldukça bomba yapımlar PSP semalarında gözükmeye hazırlanıyor. Ancak baştan belirteyim, bazı oyunlar tam bir muamma ve 2010’a sarkabilir. Sony tarafından PSP için gayet güzel açıklamalar yapıldı. Hatta PSP cephesinde E3’te oldukça büyük gelişmelerin yaşanacağı ve duyuruların yapılacağı söyleniyor PSP’yi şahlandıracak olan oyunlara kısaca bir göz atalım. Bir de liste dışında şimdilik lafta kalan üç proje daha var. Ready at Dawn’nın yeni bir God of War yapacağı söylentisi, Rockstar’ın yeni bir GTA’nın neden PSP’de olmayacağı açıklamaları ve Famitsu’da çıkan Capcom cephesinden Monster Hunter Portable 3 olasılığı var.

Army Of Two: The 40th Day

Yapımcı: EA Montreal
Yayıncı: EA Games
Tür: Aksiyon
Çıkış tarihi: 2009 Kış

İki kişilik takımları yönettiğimiz oyunları son zamanlarda fazlaca görür olduk. Duyurulan projeler, Kane & Lynch: Dead Men gibi piyasaya sürülen örnekleri var. Bu tür oyunların öncülerinden biri olan Army of Two’yu biliyorsunuzdur. Son olarak EA cephesinden Army of Two’un devam müjdesi geldi. Yapım X360 ve PS3 platformlarında boy gösterirken, PSP’ye de uğramadan geçemiyor. EA Montreal'den Reid Schneider oyunla ilgili yeni savaş alanları, daha zengin co-op deneyiminden bahsediyor. Ancak oyun PSP’de tam nasıl olacak belli değil. PSP’de de ad-hoc üzerinden iki PSP’de oyunu oynayabilir veya Infrastructure sayesinde online takılma imkanımız olabilir. Bunlar sadece tahmin tabii ki. Eğer bir erteleme olmazsa, Salem ve Rios’un macerasını yeni nesil konsollar dışında PSP’de de yaşayacağız.

PSP Şahlanıyor

Assassin’s Creed

Yapımcı: Ubisoft Montreal
Yayıncı: Ubisoft
Tür: Aksiyon
Çıkış tarihi: Belli değil

Geçen sene Altair ile tanıştık. Bize söylenen hedeflere suikastlar yapıyorduk, ama konu sonra biraz daha değişti ve derin meseleleri öğrendik. Sonunda Artifact gerçeğiyle kalakalmıştık. Oyun da Lost’un heyecanlı bir sezon arası havasıyla bitti. Ne oldu? Ne bitti? Assassin’s Creed 2’de bazı sorulara cevap bulacağız, ama yeni sorular da ortaya çıkacak. İkinci oyunda Altair yok, Ezio yer alıyor, çıkmasına da daha var. Altair ikinci oyunda olmasın, ama macerasına PSP’de devam ediyor. Ubisoft bomba bir haberle PSP için Assassin’s Creed’in geliştirildiğini duyurmuştu. Oyunu Ubisoft’un başarılı yapımlarına imza atan Montreal stüdyosu yapıyor. Peki elimizde ne var? Ne yazık ki şu aşamada herhangi bir detay yok. Ama bazı söylenenlere göre, Altair’in yeni bir macerasıymış ve bazı kaynaklara göre oyunu 2009’un sonlarında oynayabilirmişiz.

PSP Şahlanıyor

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×