1/5

PSP Skype

PSP Skype

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PSP'den ücretsiz konuşmanın yolu
Kim ne derse desin Sony Play Station Portable, piyasada bulunan gelişime açık en iyi multimedya konsolu olduğu tartışılmaz. Burada hangi el konsolunun daha eğlenceli olduğu ya da hangisinin teknik özelliklerinin daha iyi olduğu hakkında savunmuyorum. Ancak şu bir gerçek ki gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak PSP kadar eklentisi çıkan başka bir taşınabilir konsol da bulunmuyor. Sony’nin yaptığı duyuru üzerinden fazla geçmeden, son yayınlanan makine yazılımı (Firmware) güncellemesi ile PSP sahipleri Skype programının nimetlerini el konsollarında yaşama lüksüne sahip oldular.

PSP Skype

Skype’ı şimdiye kadar muhtemelen ya duymuş ya da bizzat test etmişsinizdir. Biz yinede yazılım hakkında kısaca bilgi verelim. Skype, PC için internet üzerinden indirilerek bilgisayara yüklenen MSN vari bir programdır. Bilgisayara kurulumu ardından bir kullanıcı hesabı yaratır ve hesabı olan diğer arkadaşlarınızı listenize ekleyerek mesaj ve sesli-görüntülü görüşme sağlayabilirsiniz. Skype bu noktada daha çok sesli görüşme yönü ile özelleşmiş ve çoğu zaman gerçek telefon ses kalitesinde iletişim imkanı sağlamaktadır ve yazılımın popülerliğinin en birinci nedeni bu hizmetlerinden hiçbir maddi karşılık beklememektedir. Ancak bir şartla; bu görüşmeler internet bağlantısı olan bir bilgisayardan yine internet üzerinden başka bir bilgisayar ile yapıldığında ücret talep edilmemektedir. Bunun dışında Skype, ev ve cep telefonlarını düşük ücretlerle aramayı da mümkün kılmıştır. Skype hesabınıza kredi kartınızla kredi yükler, ve internete bağlı bilgisayarınızı kullanarak Skype sayesinde ülke içi ya da dışındaki Skype kullanmayan bir tanıdığınızın ev ya da cep telefonunu arayabilmektesiniz.
PSP Skype
Tüm konum ve ücret tarifesine erişmek için tıklayın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×