PSPgo tarih oldu

Ali Osman Uz
Ali Osman Uz 21.04.2011 - 11:19
Sony, PSPgo'yu bitirerek NGP'ye konsantre oldu.

Sony Computer Entertainment, bugün (20.04.2011) itibariyle PSPgo'nun üretimine son verdiğini duyurdu. Beklenen başarıyı elde edemeyen PSPgo, ergonomik açıdan sıkıntılı bir yapıya sahipti.

Bu hamlenin, Sony'nin tamamen yeni PSP'ye (NGP) yönelişinin ilk adımı olduğu AV Watch sitesine yapılan açıklamayla belirtildi.

PSPgo tarih oldu

Ayrıca bu gelişmenin dışında, Sony sözcüsü bir yöneticinin TechRadar'a yaptığı açıklamada NGP'nin ilk net çıkış tarihinin belirlendiğini söyleyebiliriz. Yapılan açıklamada "2011 yılı bitmeden, taşınabilir oyun dünyasında devrim yapacak el konsolumuz NGP'yi piyasaya süreceğiz." cümlelerini kullanması, Sony'nin PSP hayranlarına bir müjdesi olarak nitelendirilebilir.

Sony'nin PSPgo'su, stoklar bitene kadar raflarda olmaya devam edecek. Bakalım PSPgo'nun ardından gelecek olan yeni el konsolu NGP bizlere nasıl bir oyun tecrübesi yaşatacak, bekleyip göreceğiz.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 21:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
PSPgo tarih oldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×