1/7

PSP'nin En İyi Oyunları

Can Sağlam
Can Sağlam 3.06.2010 - 12:31
PSP sahibiyseniz, almanız gereken oyunlar burada!
Sony, taşınabilir oyun konsolu Playstation Portable’ı piyasaya süreli uzunca bir zaman geçti. Bu süre içerisinde bir çok oyun PSP için piyasaya sürüldü, bazıları gerçekten almaya değecek, kaliteli oyunlardı, bazılarıysa bahsetmeye bile değmeyecek yapımlardı. PSP Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı ve o, “lüks” sıfatını yavaş yavaş kaybetmeye başladı diyebiliriz. Ama bildiğiniz gibi, PSP’nin oyunları da kendisi gibi halen biraz tuzlu. Ayrıca, PC’de zevkle oynadığımız bazı başlıklar, PSP’de maalesef çuvalladı.(Splinter Cell, Prince of Persia...) Bu yüzden PSP’yi aldığınızda, hangi oyunları da alacağınız ve ödediğiniz para oldukça önemli. Bizde sizler için, şu an piyasada bulunan en iyi PSP oyunlarından bir liste çıkardık ve yazmaya koyulduk. Ayrıca yazının sonunda PSP oyunlarını daha ucuza nasıl satın alabileceğiniz hakkında birkaç öneri, ve yakında çıkması beklenen bazı PSP yapımları için bilgiler bulunuyor. Şimdi sizi, bu portatif konsolun en iyi oyunlarını bir geri sayım şeklinde okumaya alalım isterseniz...

10- WWE SmackDown! vs. RAW 2006


PS2 sahipleri bilir, WWE Smackdown, o bilinen Tekken veya Soul Calibur gibi “arcade” havasında değildir, aksine oldukça gerçekçi bir oyun olmuştur çoğunlukla. THQ’nun dağıtımcılığını üstlendiği WWE Smackdown, 2006 yılının ilk aylarında PSP sahipleriyle buluştu, ve konsolun en eğlenceli dövüş oyunlarından biri haline geldi. Listemizin onuncu sırasında bulunan SmackDown, her biri en az 100 kiloluk dev adamları kontrol ettiğimiz bir yapım. Kontroller açısından oldukça başarılı olan Smackdown, PS2’dan PSP’ye çevrilirken birkaç fedakarlıkda bulunması gerekmiş. Öncelikle oyunda bir spiker yok, sadece izleicilerin arkaplandaki bağırışları duyulabiliniyor. Önceden biraz garip gelse de, sonradan insanın kulağı alışıyor, ve kafanıza takmamaya başlıyorsunuz. Bir diğer fedakarlık da grafiklerde; elbette müthiş kaplamalı, gerçekçi bir grafik beklemiyorduk, ama özellikle bazen güreşçilerin yüzleri oldukça garip gözükebiliyor. PS2 versiyonundan farklı olarak, oyunda birçok mini oyun var. Bu ekstra oyunlar arasında, rakibinizi farklı yollardan(!) dövebilme şansına sahipsiniz, ve ayrıca WWE hakkında mini bir quiz bile var.
Sonuç olarak, WWE Smackdown, dövüş oyunlarına ilgi duyuyorsanız ve birde PSP’ye sahipseniz almanız gereken oyunların başında olması gereken bir yapım.

Tür: Dövüş
Yapımcı: Yuke’s
Dağıtımcı: THQ
Multiplayer var mı?: Var

9- Fifa 2006 / Winning Eleven 9

Özellikle son yıllarda PES serisinin üstünlüğünü iyice arttırmasıyla, eski kral Fifa’ya olan ilgi iyiden iyiye düşmüş durumda. Peki size Fifa’nın PSP için piyasaya sürülen versiyonlarının PES’in PSP versiyonundan pek de bir eksiği olmadığını söylesem inanır mıydınız? İlk duyduğumda benim de pek inanasım gelmemişti açıkçası, ama Konami’nin PSP versiyonuna spiker koymaması, ve daha birçok özelliği oyundan çıkarması PSP oyuncularını Fifa’ya daha ılımlı bakmasına yol açtı.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×