PUBG için hile üreten kişiler, bu sefer polisin elinden kaçamadı

PUBG için hile üreten kişiler, bu sefer polisin elinden kaçamadı

Furkan Güler
Furkan Güler 29.04.2018 - 04:05
Hileciler büyük cezalar ile karşı karşıya.

Geçtiğimiz sene Battle Royale türünde adeta patlama yaşayan PUBG, şu anda oyuncu sayısı bakımından Fortnite'ın gerisinde kalsa da, hala büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi sürdürüyor. Oyunun oyuncu kitlesi oldukça büyük olunca, oyunda bulunan kötü huylu oyuncuların da sayısı oldukça fazlalaşıyor. Hileciler ile başı dertte olan PUBG, oyuncuları yasaklayarak oyunu temizlemeye çalışsa da, önemli olan bu hileleri üreten kişileri engellemek. Çin'de oldukça popüler olan PUBG'nin hileleri büyük çoğunlukla Çinli internet korsanları tarafından üretiliyor.

PUBG hilecileri, polis tarafından yakalandı

Bu yüzden de Çinli polisler, bu hilecileri engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu sefer ise Çin'de, PUBG adına hile üreten 15 kişi polis tarafından göz altına alındı. Toplamda 5.1 milyon dolar para cezasına çarptırılan hile üreticileri, eğer parayı ödeyemezler hapis cezasına çarptırılacaklar. Hilelerini para karşılığı satan internet korsanlarının ardından Çin polisi, ülkede hileci arayışını sürdürmeye devam ediyor.

Daha öncesinde Counter Strike adına hile üreten kişileri yakalayan polisler, rekabetçi video oyunların adını kötü tarafa çeken kişiler konusunda oldukça hassaslar.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 06:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2018 02:31
oyun tencent'in çünkü, tencent'te çin devlet firması, hakkını 'yakalatır' :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.04.2018 12:45
Beter olsunlar!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.04.2018 11:42
Doğru bir şey
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×